Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor’un Direnişi

Konyaspor transfer dönemini tepkiler arasında geçirdi. Ligin sonuna demir atan Yeşil Beyazlılar için Trabzonspor maçı hayati önemdeydi. İlk haftalardaki fikstür dezavantajı nedeniyle gerçekten kazanılması gereken bir maçtı.

Maça iyi de başladılar. Santrfor olarak yeni transfer Yatabare sahadaydı. Mehdi’nin cezalı olması belki eksiklikti ama takım geç istekli hem oyun olarak ayağı yere basan bir görüntü verdi.

Ta ki kırmızı kart pozisyonuna kadar. Ali Turan rakip sahada Trabzonsporlu oyuncuya çok sert bir hareket yapıp takımını on kişi bıraktı.

Evet, hakem haklıydı ama Konyaspor’a daha geçen kupa maçında Vedat’a ve sezon başında Trabzon’da Traore’ye yapılan hareketler gözümüzün önüne geliverdi. Çifte standarda bir kez daha lanet okumamak elde değildi.

Kırmızı karttan sonra bir de protokol tribününde kavga çıktı. Hakeme tepki gösteren Eski Yönetici Mehmet Soylu’ya Trabzonsporlu yöneticiler saldırdı. Soylu yaralandı. Hem sahada hem tribünde dayak yiyor Konyasporlular.

Takım 10 kişi kaldıktan sonra ilk yarı yine de baskı yemedi. Hatta tehlikeli pozisyonlar da buldu. Seyirci gerçekten müthiş itici güç oldu.

İkinci yarının başında Ömer Ali’nin topu direkten döndükten sonra Trabzonspor kontrolü eline aldı. Savunmasını öne çıkarıp Konyaspor’u boğmaya çalıştı. Fakat pozisyon bulmakta çok zorlandılar. 20 dakika sonra Yeşil Beyazlılar, rakip savunmada açıklar bulmaya başladı. İyi paslaşmalar Trabzonspor’un kademesini bozdu ve Miloşeviç harika bir golle 10 kişi oynayan takımını öne geçirdi.

Ne var ki sevinç fazla sürmedi. Skubiç’in eline çarpan topun yönü değişince yan hakemin uyarısıyla Mete Kalkavan penaltı düdüğü çaldı.

1-1’den sonra kalan sürede, Konyaspor için yapılacak en iyi şey beraberliği korumaktı ama bu kez kaleci Serkan, pozisyon ofsayt koksa da, ciddi bir hata yapıp Burak’ın boş kaleye gol atmasına neden oldu.

Maç bitti derken mucize gibi bir gol geldi. Yeni transfer Orkan Çınar, serbest vuruştan harika bir golle beraberliği getirdi. Bu gol bir puandan daha fazlasını, gelecek haftalara umutla bakmayı da getirdi.

İkinci yarıya galibiyetle başlamak önemliydi ama maçın şartları buna çok da uygun değildi. Takımda büyük eksikler de yok. Teknik heyet, futbolcular ve taraftarın morali ve coşkusu da yerinde. İyi bir santrfor transferiyle inşallah Konyaspor düze çıkar. Yeter ki direnmeyi bilsinler.

Önceki ve Sonraki Yazılar