Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

KONYASPOR’UN ASIL RAKİBİ STRES

Konyaspor taraftarı gerçekten çok büyük. Ligde tökezleyen, Avrupa’da oynadığı iki maçı da kaybedip morali çok düşen takımına hemen ihtiyaç duyduğu moral dopingi verdi. Normal şartlarda son derece vasat bir maç olması gereken Adanaspor karşılaşmasına tribünleri doldurdular. Kötü gün dostu olmak

işte böyle bir şey.

Futbolcular ise bu desteğe ilk yarı çok fazla layık bir futbol oynamadı. Sürekli kendisi için ligdeki başarının daha önemli olduğunu belirten Aykut Kocaman, sezon başından bu yana kazanması en gerekli karşılaşmaya kadro revizyonuyla çıktı. Gent maçındaki 4 oyuncu kenarda oturdu. Yorgunluğun dezavantajını ortadan kaldırma açısından makul bir hamleydi bu ama özellikle Volkan Fındıklı hem top rakipteyken hem de kendi arkadaşlarındayken o kadar kaçak ve yavaş oynuyor ki orta saha bu nedenle Konyaspor’un kontrolüne bir türlü geçmedi.

Ali Çamdalı da, takım hücuma çıkarken sağ ve sol bekler ileri gittiği için savunmanın içine gömülmesi, orta sahada al-ver yapıp oyunu açacak ismi kenarda oturtmak gibi bir şeye dönüştü. Takım savunma yapmıyor ama sanki Shaktar ile oynar gibi pozisyona da giremiyordu. Maça tek santrfor ile çıktığı için Aykut Kocaman’a bir şey diyemiyorum. Çünkü bu orta saha ile topu zaten o alana aktarmak imkansızdı.

Devre arasında fırçayı yiyen oyuncular ikinci yarı Adanaspor’u ısırmaya başladı. Sanki beni duymuş gibi Ali Çamdalı ile Volkan’ın görevlerini de değiştirip Ali’yi öne doğru çıkarınca takım 10 dakikada oyunu rakip sahaya yıktı. Buna rağmen bal yapmayan oyun tarzıyla gol bulması çok güçtü. Avrupa maçalarından dolayı yaşanan özgüven kaybı açıkça hissediliyordu. Zaten Atiker Konyaspor’un golü de Adanaspor kalecisinin hediyesi oldu. Elinden kaçırdığı topu, Vukoviç boş kaleye gönderdi.

Hep Serkan mı elinden kaçıracak? Hep Konyaspor mu puan kaybedecek bireysel hatalardan. Bence çok güzel oldu. Afferin size Adanalılar. Çok ihtiyaç vardı bu üç puana. Son 10 dakika tedirginliği üzerinden atan takım sevdiğimiz Konyaspor gibi oynadı.Şimdi kaybolan özgüveni tamamen kazanmak için Başakşehir deplasmanından puan getirmek gerekiyor.

Çünkü Konyaspor doktora gitse “stresten uzak dur, yoksa ligden bile düşebilirsin” şeklinde ciddi bir uyarı alır. Aman dikkat.

Önceki ve Sonraki Yazılar