Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor'da kıyamet alametleri

Şu şanssızlıklara bakar mısınız? 

Konyaspor, Türkiye Kupasını kazandı. Hemen arkasından Ahmet Şan'ın İzmir Marşı açıklamasıyla çalkalandı. Sonra yine kupa kazandı. 5 maç ceza ile sarsıldı. Ceza inecek diye beklerken Ahmet Şan'a yapılan bylock iddiasıyla ortada kaldı. Üstüne bir de çok zor bir fikstür geldi. Yeşil Beyazlılar yenilgiden gözünü açamadı. Tüm bunlara bir de Reşit Akçay ile taraftarın önemli bir bölümünün kanının ısınmadığını ekleyelim. Konyaspor'un son yıllarında böyle zor bir dönem yaşadığını hatırlamıyorum. 

Tüm bu olumsuzluklara bakınca deplasmandaki Beşiktaş maçından büyük beklenti içinde olmak hayli zordu. 

Maçın ilk dakikalarında gole ulaşmak isteyen Beşiktaş, yoğun baskı sonucu kolay açık buldu. Kanatlardan gelen ortalar Konyaspor'un zayıf noktasıydı ve Cenk Tosun o zaafı iyi kullanıp golü attı. Moke'nin artık bu takımın oyuncusu olmadığı belli oldu. Adam paylaşımında yok, birebirde yok. Ali Turan hep yalnız kaldı. 

30. dakikadan sonra Konyaspor rakibin üzerine gitti ama tamamen "karadüzen" atakların Beşiktaş'ı yıpratmayacağı çok açıktı. Takım uyumsuz görüntüsünü sergilemeye devam etti. 

İkinci yarı aynı şekilde organize olmayan, pasa dayanmayan sadece topu ceza sahasına taşıma amaçlı hücumlar fayda vermedi ve kontradan Quaresma'nın ikinci golü geldi. Sonra da İzmir Marşı... 

Konyaspor moral olarak çökmüş durumda. Yine hüsrandan kurtulamadı. Akhisar maçı kazanılmazsa küçük kıyamet kopar. Alametler giderek çoğalıyor. Bu durumdan çıkmanın bazı yolları var ama bir zahmet Konyaspor yönetimi bir şeyler yapsın. Nasılsa Ahmet Şan, oğlunun Galatasaraylı arkadaşı ve bir kaç isim vasıtasıyla kulübü dışardan yönetiyormuş. Bir formül bulsun da söylesin. 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar