Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor’a tokat

Maç öncesi yazımda Erciyesspor’un ileri uçtaki oyuncularının kaliteli ve hızlı olduğunu, Torku Konyaspor’un ise savunmasının bu oyunculara göre biraz ağır kalabileceğini belirtmiştim. Erciyes’in yalnızca hücumu değil orta sahası da savunması da son derece oturmuş bir takım olarak karşımıza çıktı.

Fakat maçın başlamasıyla birlikte Konyaspor oyunu domine etti ve rakibi sahasından çıkarmamaya çalıştı. Necati ve İlhan Parlak’ın ileri çıktığı pozisyonlarda, benim yavaş kalmalarından endişe ettiğim Selim-Vukoviç ikilisi hatasız oynadı. Tam da bu yüzden istediğini yapamayan Necati ve arkadaşları ellerinden gelen çirkefliği yapmaya başladı.

İlk yarıyı berabere bitirmek için yerden kalkmadılar ama adalet yerini buldu. Marica kendisine yapılan penaltıyı atınca tribünlerdeki 20 bin kişi daha da coştu.

İkinci yarı Edinho’yu da oyuna alan Bülent Korkmaz, hiç de deplasman takımı gibi oynamayacağını iyice belli etti. Ve maalesef hesabı tuttu. Edinho’nun üzerine yoğunlaşan Konyaspor savunması, Necati’yi boş bıraktı ve beraberlik golü Erciyes’in özgüvenini daha arttırdı. Pozisyonun gelişmesine neden olan, sonrasında iki kez daha yerini kaybeden Ali Turan için “gelecek hafta sahada görmek istemeyenler oylaması” yapılsa en başta ben el kaldırırdım.

Erciyesspor’u tebrik ediyorum. Beraberlik değil kazanma üzerine kurulu, özellikle yabancılarının sert oyunuyla Torku Konyaspor’u 60 dakikada bitirdiler. Mesut Bakkal ise öne geçme adına oyuna neredeyse hiçbir müdahalede bulunmadı. Takımı ısrarla ortadan hücum etmeye zorlaması ise “evet, puan kaybetmek istiyorum. Size ne?” demekten farksızdı.

Konyaspor için iç sahada maç kaybetmek, Başkan Ahmet Şan’ın açıkladığı 50 puan hedefine yaklaşmayı çok zorlaştırır. Mesut Bakkal deplasman ile iç saha maçlarını birbirine karıştırmasa iyi olur. Erciyes’in tokadı uyandırıcı etki yapmazsa, o meşhur yeleğini daha çok ısırmak zorunda kalır.      

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUM

Konya Emniyetine suç duyurusunda bulunuyorum. Stadyumda sigara içip herkesi zehirleyenleri ihbar ediyorum. Özellikle protokol tribünü ve basın tribününde sigara içenleri gözlerimle gördüm. Orada yöneticiler birbiriyle tartıştı ve onlara “sigara içmeyin!” diyecek ve ceza kesecek polis memuru yoktu. Yoksa Konya Emniyeti kanunları zümrelere göre mi uyguluyor? Bir daha ki sefere bu suça göz yumanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız galiba.    

 

Twitter: @selmansel / Facebook: selman.akyuz

Mail: selmanselimakyuz@hotmail.com

Önceki ve Sonraki Yazılar