Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

KONYASPOR’A BU DESTEK FAZLA

            Bu tip maçlar için kural şu: “Daha fazla ihtiyacı olan kazanır”. Tıpkı Konyaspor’un berbat oynamasına rağmen Eskişehirspor maçını kazanması gibi. Kayseri Erciyesspor’un bu maçı kazanmak için her şeyini ortaya koyacağı belliydi. Belli olmayan, beklenmeyen ise Torku Konyaspor’un bu kadar kötü oynamasıydı.

            Pazartesi günü ÜNTV’deki programımızda Hasan Hüseyin Köse özellikle kanat oyuncuları için bu maçın gerçek bir test niteliğinde geçeceğini söylemişti. O, Cenk Ahmet’ten korktuğunu belirtmişti ama Konyaspor savunmasını Drente dağıttı. Adam Mahlangu değil ki korkusundan yan pas yapıp maçı bitirmeye çalışsın.

Vukoviç’in üzerine oynadıkça o kanatta açık buldular. Drente’nin ikinci golde yaptıklarını Konyasporlular da takdir etmiştir. Maalesef Selim de, kendi işini aksatma pahasına Vukoviç’in açıklarını kapatmaya çalışınca ilk yarı 3-0 gibi rezil bir sonuç çıktı.

            Anlaşılan Aykut Kocaman çaresiz durumda. Üç ön libero oynatıyor ama adı sanı olan bu üç oyuncu, iki yönlü oynayan bir futbolcunun yaptığını yapamıyor. Sağ kanata gelecek “vaat ediyor” diye aldığı Kenan Özer, 45 dakikada 3 kez topla buluşup yüzde 30 pas isabetini zor buluyor.

Ama yok. Eleştirmeyelim Aykut Hocayı. O’nun doğrularının değişmesi için takımın 3-4 maç kaybetmesi gerekir. Mesela Mehmet Güven takıma 9 puan kaybettirmeden “kesik” yemez. Marica’nın daha üç kez, topu 5 metreden kaleye sokamama hakkı var. İkinci yarı yaptığı değişikliklerle kendisini ve yaptıklarını zaten inkar etti.

Ben genelde duygusal davranmam. Konya’yı ve Konyaspor’u çok severim ama takım 5-0 da yenilse ertesi gün işime devam ederim. Benim için olmazsa olmaz değildir Konyaspor. Bu nedenle taraftarları tahrik edecek ifadeler hiç kullanmam. Ancak bu sezon takıma her türlü desteği veren taraftar bunu hak etmiyor. Ve destek verdikçe kötü sonuca razı olmak zorunda kalıyorlar. Ben taraftar olsam “artık yeter” derim ve Fenerbahçe maçında öyle koreografi falan yapmam. Futbolcular ve Aykut Hoca’ya da bu sonuçlardan memnun olmadığımı hissettiririm.

Her şeye rağmen lig bitmedi. Bu takım ligden düşmez ama dediğim gibi taraftar da bu stresi hak etmiyor.

AHMET ŞAN ADAY OLMUŞ

Ben ne kadar kızıp kavga etsem de, Konyaspor’da doğruları yanlışlarından daha fazla yıllar geçiren Ahmet Şan, başvuru süresinin son gününde Ak Parti’den aday adaylığını açıklamış. “Mış” diyorum çünkü haberimiz olmadı. Nedense Konyaspor konusunda iletişim süreçlerini yönetmeyi beceremeyen, olmayacak açıklamalar yapıp camiayı geren Şan, iş siyasete gelince birden çok mantıklı bir hamle yapıverdi. Eğer bir hafta önce adaylığını açıklasa yapılacak dedikodunun, yazılacak yazının haddi hesabı olmayacaktı. Son güne bırakıp spekülasyonları bir süre için önledi. Siyasi görüşü beni ilgilendirmez. Sadece şunu söylüyorum: “İnşallah aday gösterilir ve inşallah seçilip Meclis’e gider”.

Twitter: @selmansel  / Facebook: selman.akyuz

Mail: selmanselimakyuz@hotmail.com

Önceki ve Sonraki Yazılar