Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyaspor iyi yolda

Marica’nın kadroya alınmadığı haberini duyunca çok şaşırmadım. Akhisar maçından sonra el kol hareketi yapınca sonunu kendi hazırladı. Bajic’in arkasına Traore’yi sağ kulvara yerleştiren Kocaman,Meha’yıİnceman’ın yerine Vedat’ı da sol açığa yerleştirdi. İyi birdeplasman kadrosu vardı sahada.

İlk haftanın stresini de üzerinden attığı görülen oyuncular daha derli toplu bir görüntü sergiledi. Pas üçgenleri kusursuz kuruldu. Vedat’ın kademe hatası nedeniyle yenilen gole rağmen oyun disiplininden hiç kopmadılar.

Duran top organizasyonunda Kayseri’nin kalecisi Hakan’ın boşa çıkmasını fırsat bilen Vukoviç’in golü oyun üstünlüğünü tamamen Torku Konyaspor’a geçirdi. Karşısında pas isabet oranı yüzde 90’a yakın bir takım bulan Kayseri şaşkına döndü.

İkinci yarı Kayseri’nin daha istekli olması beklenirken savunma oynatmattığı için sürekli eleştirilerin muhatabı olan Kocaman, takımı daha da öne çıkardı. Traore’nin yerine giren Sissokko ve önde oynayan oyuncular önde o kadar güzel baskı yaptılar ki Kayseri bu kez tamamen kontra oynamaya mahkum oldu. Bu oyunun tek dezavantajı savunmadaki Vukoviç ve Dossa’nın ağır olmasıydı. Nitekim hızlı oyuncularıyla ilk on dakika iki kez tehlikeli oldular.

Yenen goldeki hatasına rağmen iyi mücadele eden Vedat’ın yerine henüz 60’lı dakikalarda Halil İbrahim’i alan Aykut Hoca’nın kazanmaktan başka düşüncesinin olmadığı kesinleşti. Akhisar maçından sonraki eleştirilere cevap verir gibiydi.

Son 15 dakika iç sahada oynamanın psikolojik üstünlüğünü biraz daha fazla kullanan Kayserispor’a boş alan bırakmayan Konyaspor sezonun ikinci maçında çok iyi bir görüntü sergiledi.

Üç puanlık oynayıp maalesef bir puana razı oldular. Takımı ve Aykut Kocaman’ın yüzde yüz değişen anlayışını çok olumlu buldum. Holmen’in de gelmesi taraftarın gönlünü aldı. Demek ki Kocaman’ın “merak etmeyin düzeleceğiz” demesi boşuna değilmiş.Konyaspor iyi yolda.Merak etmeyin.

Önceki ve Sonraki Yazılar