Konya’nın kalesi Büyükşehir Belediyesi

Bu günkü yazımızın konusu icraatlarıyla depremler yaratan bir yarışın anatomisidir. Finans kaynaklı itici bir gücün babası konuğumuz , Büyükşehir Belediye Başkanımız TAHİR AKYÜREK. Özün ömür ve sıhhat ve afiyet dileklerimizle…

Elini attığı yerden bereket ve huzur fışkıran başkanımızın başını çektiği ve hayal ettiği büyük Konya’nın tasarladığı dev projeler ile başlattığı imar atağı devam ediyor.

Atatürk’ün deyimi ile muasır medeniyetler beşiği olma yolunda büyük KONYA için elini taşın altına koyan başkanımız, manevi dokusu, ezelden ebediyete akıp giden kültürün kaynağı, Hazreti Mevlana’nın duası ile toprağı Seyyid, Evliya Enbiya ve sayısız ermişlerin kanı ile yoğrulmuş olan bu mübarek belde için var gücüyle çalışan, Ak Parti’nin iktidarı ile Konya’yı teslim alan, şeker ve güler yüzlü, uğura dönük bakışlı başkanımızın daha o yıllarda kafasında oluşturduğu tasarımlar yumağını hayata geçirmeye çalıştığını görüyoruz.

Halen fiilen devam eden ve yenileri ekleyen şehircilik bazındaki projelerden sonra, nihayet sıra büyük Konya için gelmiştir. Meram Belediyesi ile ortaklaşa ele alınmıştır.

Meram belediyesinin toplantıda yaptığı açıklamaya göre Büyükşehir desteğindeki proje Kapı Cami’den başlayıp Meram’da bitecek. İstimlake tabi gayrimenkuller üzerinde Büyükşehir Belediyesi’nde iki seneden beri Sayın Hüseyin Kök kontrolünde hummalı çalışmalar oldu. Daire ve arsa sahipleri ile yazılı temaslar kurulmuş, davet edilmiş ve karşılıklı pazarlıklar yapılmıştır.

Bu aşama istimlake tabi Aczi Kendi Apartmanı’ndaki bir daire sahibi sıfatı ile bende çağrıldım. Gittim. Hüseyin Kök beyefendi ile tanıştım. Genelde herkese uyguladığı efendi ve olgun hareketleri ile hakkaniyete dayalı aldığı kararları takdire layık gördüğüm için daireme teklif edilen bedeli kabul ettim. Büyükşehir Belediyesi adına daire bedeli bankaya yatırılmış, tapu senetleri de Büyükşehir adına tescil edilmiştir.

Her iş sahibi vatandaşa aynı işlem uygulanmış, eşitlikten sapılmamıştır. Büyükşehir’in diğer birimlerinde de aynı hassasiyet görülmektedir.

Vatandaş, eline istimlakten geçen paradan çok memnun. Satın aldığı sıfır dairenin avantajı, bir tarafa istimlâk dışı elinde kalan arsasını müteahhide verip arsa karşılığı aldığı daireyi ikileyen, üçleyen var.

İmkan verilirse korkunç yatırımların yapıldığı diğer Belediyelerimize kapımız açık, kalemiz amadedir. Bu kutsal efsane toprakların doğusu da batısı da aynı, Vatan kalbinin attığı yerdir.

Bu kutsal topraklar birimiz için değil, hepimizindir. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum