15 Temmuz’da FETÖ devleti kuracaklardı

  Bu ülkenin insanları yıllarca, ‘ALLAH RIZASI’ için verdiği destek ile bu hale geldiler.

 Üç aydır ülkemizde, FETÖ/PDY’nin başarısız darbe girişimi, darbe öncesi ve  sonrası konuşuldu. Bunların hepsi bir çoğumuzu tatmin etmedi. Darbeler olmasın diye yirmi yıldır çırpınan milyonlar üç aydır uyku uyumuyor. Bende üç aydır uyku uyumayanlardan birisiyim.

  Nasıl yaptılar? Neden yaptılar? Bu bize yapılır mı? Sorularını kendimize çok sorduk. Anlayamadık, rahatlayamadık. Onlardan birisini karşımıza alıp; ‘Bize nasıl kıydınız? Neden yaptınız? Şimdi yaptığınızı beğendiniz mi? Ne olacak şimdi? Sorularını soramadık.

  Bunlar başarılı olsalardı, ‘Fetö İslam Cumhuriyeti’ kuracaklardı. Adına da İran modeli,’Türk İslam Cumhuriyeti’ diyeceklerdi. Bu yeni devlet,  Müslüman olmayanlarla dost-kanga, Müslümanlara düşman olacaktı. Anadolu insanı olarak şu soruyu sormak hakkımız değil mi,’İçinde yüce dinimizin ismi olan devleti, Yahudi, Hıristiyan, İsrail ve ABD ile nasıl bir İSLAM cumhuriyeti kuracaksın? Müslüman Anadolu halkına rağmen mi?

  1980’den sonra yeni düşman olarak İslam’ı, Müslümanları seçtiler. Bölgemizde 30-40 yıl sürecek yeni bir proje, plan hazırladılar.

  1983’ den sonra başlarında CIA’nın olduğu üst aklın temsilcileri Türkiye’ye geldiler. Onlarca camia, cemaat, yüzlerce şirket ve holding yetkilileriyle görüştüler. Onlara,’İçerisinde medeniyetler ittifakı, küresel sermaye olan yeni bir dönem başlıyor. Bu dönemde sizlerle işbirliği yapmak, sizlere yardımcı olmak istiyoruz.  Böylece yeni sisteme entegre olacak ve uluslararası olacaksınız.’ Dediler.

  CIA’nın bu teklifi bir kısmına çok cazip geldi, bir kısmı gelişmeleri temkinli izlediler.

  Üst akıl,’Bu dönemde büyümek için, devletinize, siyasi iktidara, başbakana, bakanlara, devlet kurumlarına ve bürokrasiye çok yakın olun, içlerine nüfus ediniz, sızınız. Temel atma, açılış vs tüm proğramlarınıza onları davet ediniz. Onlara kendinizi anlattırıp halkın desteğini arkanıza alınız.’Dediler.

  Onlarca camia, cemaat, yüzlerce şirket ve holding aynı yolu izledi. Her birisi on yılda devasa yapılar oldular. Bu şirket ve holdinglerden temkinli olan, onlara söz vermeyenleri 1994 ekonomi krizinde darbe yapıp cezalandırdı ve sildiler.

  Geride kalan camia, cemaatten temkinli olan, onlara söz vermeyen, ayrılmak isteyenlere de 28 Şubat 1997’de darbe yapıp cezalandırdı ve sildiler.

  Aradan beş yıl sonra, bazı camia ve holdinglerde geri adım attı, onlardan ayrıldılar. Bunları da, 21 Şubat 2001 ekonomi krizinde yaptıkları darbe ile cezalandırıp, zayıflattılar.

  Ayrılan, söz vermeyen, isteklerini kabul etmeyenlerden, Toprak ve İhlas grubunu örnek olarak verebiliriz. Cezalandırdıklarını iflas aşamasına getirdiler. Ayrılmayan cemaat ve holdinglerle işbirliğine devam ettiler. İşte yıllardır konuştuğumuz, 15 Temmuz’dan beri konuştuğumuz, onlara‘EVET’ diyen  cemaat bu cemaatti.

  Egemen küresel güçler, üst akıl, NATO; geçmişte ki darbeleri sadece askerlerle yaparlardı. Askerler de kurdukları askeri hükümetle onların istedikleri düzenlemeleri yapıp kışlasına geri dönerlerdi. 15 Temmuz’da başarılı olsalardı onlarca yıl kışlasına dönmeyecekti. 

  Bölgemizde şu anda gelinen aşama; yıllardır düzenlemesini yaptıkları, hazırladıkları, Büyük İsrail’in kurulma aşamasıdır. Bu aşama, yeni dönem onlarca yıl sürecek.

  ABD, İsrail, CIA, Üst akıla göre yeni dönemin önünde; Güçlü Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan, Akparti ve Güçlü Milli İrade vardı.

  Onların önünde ki engelleri ortadan kaldıracak, onlarca yıl iktidarda kalacak yeni birilerine ihtiyaçları vardı. Bu birileri, otuz yılda hazırladıkları, büyüttükleri, devlet içinde devlet olan, darbe yapan FETÖ/PDY’dir.  

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.