Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Konyalı amcaların hatırına Galatasaray’a acımayın

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tahir Akyürek, büyük bir risk alarak Konya’ya hem görsel hem de işlevsel olarak mükemmel bir stadyum kazandırdı. Üzerine düşeni yaptı.

Konyaspor Yönetimi, bazı ciddi sorunlar olsa da iyi transferler yaptı, iyi bir takım kurdu. Mantıklı hamleler yapıp doğru zamanda doğru teknik direktör değişikliğini yaptı. Takım toparlandı. Onlar da üzerine düşeni yaptı.

Konya medyası, şehri hareketlendirmek için, takıma sahip çıkılması için üzerine düşeni yapıyor.

Ve en önemlisi taraftar. Öyle coşkulular ki, maçın biri biter bitmez, takım ister yenilsin ister yensin, hemen bir sonraki maç için umutlarını tazeleyip, “nasıl üç puan alınır?” onun hesaplarını yapmaya başlıyorlar.

Haftalardır da Galatasaray maçına hazırlanıyorlar. Sezon boyunca Anadolu’nun seyirci rekorunu elinde bulunduran Torku Konyaspor, bu maçta İstanbul takımlarını da geçecek. Torku Arena’nın neredeyse tamamı dolu olacak. 40 bin taraftar büyük ihtimalle Konya tarihinin de rekoru olacak. Böylece taraftar da üzerine düşeni yaptı.

Şimdi sıra futbolcularda. Onlar da, Galatasaray demeden, İstanbul takımı, kadrosu güçlü, çok hırslı olacaklar demeden, aldıkları paranın hakkını vermeli, şehre borcunu ödemeli. Önüne gelenden dört yiyen Sarı Kırmızılı takıma, tam da yaralı bir haldeyken hiç acımamalı.

Aksi halde, 40 bin taraftara yazık olur. Bu şehrin hevesine, arzusuna yazık olur. Şu aşağıda fotoğrafta görülen eski toprak Konyalı amcaların gülümsemesine yazık olur. Çünkü onlar ve bir çok Konyalı için Konyaspor demek, sadece futbol demek değil. Onlar için Konyaspor demek, Konya demek, Selçuklular demek, Konya’nın değerleri demek.

Yenin şu Galatasaray’ı da keyfimiz yerine gelsin. 

konyasporlu-amcalar.jpg 

Twitter: @selmansel  

Facebook: selman.akyuz

Mail: [email protected]

Önceki ve Sonraki Yazılar