Konya Büyükşehir Belediyesi ve 61.000 Bisiklet

Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya’nın 31 ilçesinde 7-14 yaş aralığındaki çocuklarda cami alışkanlığını oluşturmak için “Güle Oynaya Camiye Gel” projesi başlattı.

c4d09607-535b-45d3-8d24-e0f0fe56d7e4.jpg

Öncelikle şunu belirtmeliyimki KONYA CAMİLERİ CIVIL CIVIL

 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay , sabah namazına gelen çocuklarla çeşitli camilerde bir araya geliyor . Camiyi dolduran çocuklarla birlikte saf tutuyor.

Bu etkinlikten dolayı, Konya sokakları ve camileri gerçekten cıvıl cıvıl, sadece o kadar mı peki, Çocuklarımız velileriyle birlikte sabah namazında camileri dolduruyorlar.

Belki aylardır, hatta yıllardır camiye gelmeyen baba ve abilerde çocuklarla kardeşleriyle birlikte Güle Oynaya mı , ağlaya ağlaya mı Camiye Gel projesi kapsamındaki sabah namazını camide ve cemaatla eda etme sevabına erişiyor.

Tüm ilçeler dâhil 3 bin 190 camide 61 bin çocuğumuz kayıt olmuş .

İnanın bu ortamda olmak çok büyük mutluluk. Önemli olan çocuklarımızın camiye ve cemaate alışmaları.

Belediyenin yaptığı sadece bir teşvik.

esat.jpg

Geleceğin Konyasında gençlerimiz inanın çok daha bilinçli müslüman olacaklar.

Bu Projeye katılan, destek veren tüm çocuklarımıza ve velilerimize Konya Büyük Şehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay adına çok teşekkür ediyorum.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bu projesi sabah namazında camide buluşan çocuklarımızın, cami sevgisini kazanması, cemaatle namaz kılmanın önemini kavraması, birlik ve beraberlik şuurunun kazanmasının da amaçlandığı bir proje olmuş.Ayrıca

sadece çocuklar değil, çocuklarına eşlik eden anne babalar abiler de sabah namazında çocuklarıyla kardeşleriyle birlikte saf tuttuyorlar.

E ne olmuş demeyin

Anne babaların ve çocuklarının camiye alışmaları ve manevi değerlerin kazandırılmasında da önemli katkı sağlayan bir proje olduğunu ileride görecekseniz.

7-14 yaş arasındaki 61 bin Konya ve ilçelerinde ki kız ve erkek çocuklarımızın katıldığı proje de Temmuz ve Ağustos aylarında 40 gün camide sabah namazına katılacak çocuklar;bisiklet alacaklar, ya peki  şahitli olan sabah namazını 40 gün boyunca cemaat le ,sabah namazını kılmanın sevabını hazzını alan bir Müslümanın , ömrü boyunca buna devam etmesine vesile olursa , bu sevap da Büyükşehir Belediye Başkanı U.İbrahim Altay’a yeter.

Hoşça sağlıcakla kalın ama en önemlisi , sabah namazını camide ve cemaatle kılan adam gibi adam kalın.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum