Memleketi Kurtaran Adam

Memleketi Kurtaran Adam

Kim bölücü?

Kim bölücü? / Asker ne yapmak istiyor?

 

Bir: Abdullah Gül’ün TBMM’deki yemin törenine teamüllere karşın Genelkurmay’dan hiçbir temsilci dahi katılmamıştır.

İki: GATA’daki mezuniyet töreninde Cumhurbaşkanının huzurunda “Sayın Cumhurbaşkanım” şeklinde hitap edilmemiş, “Sayın Cumhurbaşkanı” denmiştir.

Üç: Genelkurmay Başkanlığı, 30 Ağustos resepsiyonuna AK Parti, CHP ve MHP'li milletvekillerini davet ederken, TBMM'de grubu bulunmasına karşın hiçbir DTP'li milletvekiline davetiye göndermemiştir.

Dört: Genelkurmay Başkanlığı, hipodromdaki 30 Ağustos töreni çerçevesinde protokol locasını Gül için ‘eşsiz’ olarak düzenlemiş.

Beş: Kara Harp Okulu'nda gerçekleştirilecek mezuniyet töreninde protokol bölümü yine ilk kez ‘eşsiz’ olarak hazırlanmış.

Altı: Artık saymak istemiyorum…

Dün bir bugün iki, ama hiç istemediğimiz manzaralarla karşılaşıyoruz. Sokaktaki vatandaş soruyor, asker birleştirici olmak yerine ne diye bölücü bir görüntü veriyor diye. DTP’lileri  resepsiyona çağırmayarak ne yapmak istiyorlar? diye...

Bir kişi savcılıktan iyi hal kağıdı almış, halktan da oy almış olarak TBMM’ye gelebilmiş ise o kişi T.C.’nin milletvekilidir. Bundan ötesi yanlış oğlu yanlıştır. Yeter artık, herkes normale dönsün…

Haaa birileri kalkıp, biz normaliz ve bu da böyledir diyorsa, yanlış yapar.

Benim teklifim şudur: Bu resepsiyonları toptan iptal edin, herkes işine gücüne baksın ve protokolün karısı da evinde otursun. Evinde oturan kadının başı açık mı kapalı mı kimsenin umurunda olmasın. Bakan bakanlığını, asker askerliğini, cumhurbaşkanı, başbakan işini yapsın. Biz de halk olarak ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunalım. Japonya’yı, Almanya’yı geçip gidelim artık yavvvv.

Herkes, her kurum birleştirici olmalı. Bölücülükten, böyle bir görüntü vermekten kaçınmalıdır.

***

Kurallara uyalım:

Kapısında Erkon Doğalgaz yazan 42 VN 772 plaka nolu beyaz renkli pikabın sürücüsü bu sabah Hava Lojmanları yönünden Alaaddin’e doğru giderken kuralların anasını ağlattın. Bak buradan uyarıyorum, bu kadar kuralsızlık iyi değildir. Benden söylemesi.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.