Kaymakamımızı Uğurlarken

Zaman su gibi akıp geçiyor. Bundan 4 yıl öncesini hatırlıyorum. İlçemize atanan yeni kaymakamımızın nasıl biri olduğunu merak ederek heyecan ile gittiğim odasındaki ilk sohbetimiz hala hatırımda.

4 yıldır ilçemizde bulunan kaymakamımız İbrahim Taşyapan’ı, Ankara da önemli bir göreve gönderiyoruz.

Görev yaptığı süre içerisinde bana göre olumlu işler yapan, vatandaşlarla iyi bir diyalog kuran ve basın çalışanlarına her zaman kolaylık gösteren Kaymakamız Taşyapan’ı kimi zamanda bir büyüğümüz olarak abi diye algıladık.

Karapınar da son günlerini geçiren kaymakamımız Taşyapan’nın Karapınar’ı ve insanlarını sevdiğini yakinen bilen birisiyim.

Kendisine ilçemize yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor, yeni görevinde başarılar diliyorum.

 

DERSHANELER REKABETİ

 Türkiye de dershane sayısının gün geçtikçe çoğaldığına hepimiz şahit oluyoruz. Türkiye genelinde dershanelerin verdiği eğitim ve aldığı parayı tartışmak yerine öğrencilere katkısı ne diye araştırmak lazım ve onu tartışmak gerekir diye düşünüyorum.

Karapınar’daki dershane hayatı da benim lise yıllarıma denk geliyor. İlk defa Karaman’dan bir dershane burada faaliyet göstermeye başlamıştı. Benimde devam ettiğim o dershanede, işin doğrusu dershanenin önemimi kavrayamadık. Eğitim yerine farklı işlerle uğraştık.

Çoğu öğrencimizde Ereğli ve Konya’ya gidip geliyordu.

Tabiî ki o yıllarda dershaneler de öğrencilerde işin farklı boyutundaydı.

Şimdi geline noktada ise ilçemiz de 3 tane birbirinden kaliteli dershane, yeni eğitim ve öğretim yılında faaliyet gösterecek.

16 yıldır ilçemizde başarılara imza atan Pınar dershanesine bu yıl Sabah dershanesi ve İvriz dershanesi de eklendi.

Üç dershanenin Karapınar eğitimine önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum

İlçemizi de bazı kutuplar tarafından dershanelere siyasi boyut kazandırılmasını doğru bulmuyorum.

Dershanelerde okullar gribi birer eğitim kurumudur. Yapılacak yanlış eylemler sadece dershaneye değil kendi çocuklarımın geleceğine zarar verir.

Şu bir gerçek ki insan para verdiği şeylerin kullanımına daha çok değer veriyor. Okulda dinlemediği derslerini dershaneye gittiğinde para vererek dinleyen öğrenci sizce çok mu daha başarılı oluyor?

Dershanelerimizin eğitim alanında yapacağı rekabetin ilçemize katkılar sağlayacağına inanıyorum.

Üç dershanemize ve öğrencilerimizi de başarılar diliyorum

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.