Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Kaybetmeyeceksiniz Sayın Kocaman

Köşe yazımı maç biter bitmez tamamladığım için teknik direktörlerin görüşlerini yazma fırsatım olmuyor. Aslında güzel de oluyor. Onlardan etkilenmiyorum. Sonradan dinliyorum, genelde analizlerimiz birbiriyle örtüşüyor. Tabi teknik direktör makul ise. Bazıları örtbaş amacıyla basın toplantısında saçmalayabiliyor.

Ben tamamen oyunla ilgili gözlem ve yorumlarımı size aktarıyorum. Aksi halde hocanın söylediği bir şeye kızıp yazıyı değiştirme yoluna gidebilirim. Bu da gerçekçi olmaz. Tarafsızlığımıza gölge düşürür.

Aykut Kocaman’ı da Osmanlı maçından sonra dinleyince oyunla ilgili tespitlerimin ne kadar doğru olduğunu gördüm. Taraftar her ne kadar O’nu bir şeyh gibi görüp uçmadığı halde uçurmaya kalksa da o haddini biliyor. Takımını biliyor. oynadığı futbolun kalitesinin ve düzeyinin farkında. Tamamen katılmasam da Osmanlı’nın çok zor bir takım olduğunu söyledi. Bu yüzden, golü önce yedikleri için beraberliğe sevindiğini ima etti. Bunlar doğru ama asıl sorun, beraberlikten sonra öne geçmek için yeterli özveriyi göstermemesi. Eğer tam baskı kursaydı, Osmanlı kendi üzerine o kadar rahat gelemezdi ve yaklaşık 20 dakikalık bir baskı ile galibiyete büyük ihtimalle ulaşılırdı. Savunmaları da kötüydü.  

Aykut Kocaman, özellikle iç sahada kaybetmemelerinin çok önemli söylüyor. Çok doğru. Kaybetmeyeceksiniz hocam. Sivas maçını ve sonraki haftalarda oynayacağınız Konya’daki maçları kaybetmeyeceksiniz. Bu sezon Konya’da kaybetmemeye alışın ki, gelecek yıl için iyi bir hazırlık olsun.

Bu kötü kadroya çok büyük işler yaptırdığınızın herkes farkında ama gelecek yıl bu takım Avrupa’ya oynayacak. Gelecek yıl bu kulüp UEFA’ya Aykut Kocaman ile gitmek istiyor. Konya da kazansın, siz de kazanın. Konyaspor’un geleceğini şekillendiren hoca olarak buradan ayrılın. 

Önceki ve Sonraki Yazılar