Muzaffer Tulukcu

Muzaffer Tulukcu

Karate camiasının başarısı

8-10 Şubat 2013 tarihleri arasında, Karate branşında ilimizde ilk defa bir Avrupa Şampiyonası’nın yapılacak olması tüm spor camiasını sevince boğdu. Bu bize Türkiye’de olduğu gibi Konya’mızda da sporun nerelere geldiğini göstermektedir.

Böyle bir şampiyonaya talip olabilmek için yapacağınız Spor Salonu olmasından tutun da, havaalanınız, 1000 kişiyi aşkın kafileyi ağırlayacak turistik tesisleriniz olması gerekir gibi kriterleri aşmamız Konya’mızın nerelere ulaştığının göstergesidir.

Dört yıllık bir uğraş ile 40. Avrupa Ümitler Gençler Karate Şampiyonası ve 5.Yirmi Bir Yaş Altı Avrupa Kupası’nın Konya’da organize için 2 yıl önceden Uluslararası Karate Federasyonu’nun sinyal verilmesiyle başlayan hazırlıklarda sona gelindi.

Şimdiden 41 ülkeden 785 sporcunun katılacağının kesinleşmesi hele hele karatede Avrupa’nın değil dünyanın ilk 5’e girmiş 4 ülkesi Fransa, İspanya, İtalya ve Türkiye’nin bu şampiyonaya da boy gösterecek olması gurur verici.

Hakemlerle birlikte toplam 1200 kişinin 5 gün süreyle şehrimizde olması, televizyon kanallarının sürekli Konya’yı ve şampiyonayı gösterecek olması bizim için büyük bir artı.

Son günlerde basından takip ettiğimiz kadarıyla Valimiz Sn. Aydın Nezih Doğan başta olmak üzere Büyükşehir Belediyesi, Karate Federasyonu, Selçuklu Belediyesi, Karatay Belediyesi, Selçuk Üniversitesi ve tabi ki Spor Genel Müdürlüğü ile İl Müdürlüğü’nün bu şampiyonayı sahiplenmesi takdire şayan. Ayrıca sponsorluklarından dolayı Konya Ticaret Borsası, Atiker, Sekizli ve Necati firmalarını tebrik ediyorum. Karate aracılığıyla bulundukları şehre sahip çıkmaları onların asaletini gösteriyor.

Bu şampiyonanın Selçuklu’nun başkenti Konya’da olması için mücadele eden Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Remzi Ay, İl temsilcisi Mehmet Soylu, Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan ve teşkilatın başı Mehmet Baykan’ı ne kadar alkışlasak azdır.

Böyle büyük bir şampiyonanın ilimizde yapılmasının perde arkası kahramanı bu memleketin çocuğu hem de Silleli olan Hikmet Yanartaş kardeşim olmalı. İlin valisi, il müdürü, büyükşehir belediyesi, Selçuk Üniversitesi, ilçe belediyeler, sponsor firmalar, karate federasyonu ilgilileri velhasıl şampiyona ilgili tüm birimler arasındaki kontağı sağlayan kişi olduğu için Hikmet Yanartaş ismi ondan önemlidir.

Yıllardır tanıdığımız Yanartaş karate ile yatan, kalkan birisi, şimdilerde en heyecanlı olan odur. Zaten heyecanın olmadığı yerde önemli başarılarda olmaz. Konyalı olarak hepimize düşen şampiyonanın yapılacağı Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonu’na gidip bu şampiyonayı takip etmektir. Konya’da ilk defa karate sporu olarak Avrupa Şampiyonası’nın yapılması tarihi olaydır, hepimiz buna sahip çıkmalıyız, emeği geçenleri takdir edip alkışlamalıyız.

karate--(2).jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.