Kafam karışık…

Geçen hafta Pazar günü belediyenin yeni yapmış olduğu eski belediye parkında bulunan yeni restorantta basın toplantısına davetliydik. Yapılışından sonra ilk defa gittiğim için oranın eski halini düşündüm. Sadece belirli bir zümrenin elinden kurtarıp tüm Seydişehirliler’e hizmet veren bir yer haline gelmesine sevindim. Yeni planı ve çevre düzeniyle Seydişehirli’nin başta misafirleri olmak üzere ve eşiyle dostuyla gidip rahatlıkla yemek yiyip oturabileceği havadar ferah bir mekân olması şahsen Seydişehir için bir kazanç.                                                                                                

Basın toplantısında genel olarak AKP’nin iktidarda bulunduğu üç yıldan fazla bir süreyi örnekler ve istatistiklerle anlatan Harun Bey, ikinci bölümde Seydişehir’de AKP iktidarında yapılan icraatlara yer verdi. Üçüncü ve son bölümde basın mensuplarının sorularına cevap veren sayın vekil, Seydişehir hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Konudan gazeteyi takip edenler haberdar olmuşlardır.

Seydişehir Eti A.Ş. gibi bir fabrikanın özeleştirilmesi ve sonuçları açısından özelleştirme yapılan yerlerde yaşanan olumsuzluklardan sonra özelleştirme politikasında fabrika pilot bölge olarak seçildi ve tüm Türkiye’nin gözünün önünde yapıldı. Bir tarihte Seydişehir’i yolgeçen hanına döndürdüler. Gelmeyen siyasiler, illegal örgütler, sendika temsilcileri kalmadı. Oynanmayan oyunlar, başvurulmayan eylemler, denenmeyen bölücülük faaliyetleri, hepsi safha safha denendi. O zaman milleti sövdürenler, şerefsiz diye bağırtanlar, çağırtanlar, yaktıranlar, yıktıranlar şimdi herhalde çok keyiflidirler. Tabii, bu iş oldu bitti, o zamanki puslu hava dağıldı. Kimin ne oyunlar oynayarak insanlara kötülük ettiğini bugün herkes biliyor. İşte o kötülük eden tarafın hakaret ettikleri, sövdükleri kişi olan sayın Milletvekili Harun Tüfekçi olanların hepsini unutmuş ve bugünü değerlendiriyor. Elinde imkân olsa 4/C cilerin hepsinin Seydişehir’de kalmasını sağlayacak. Elindeki istatistiki bilgilerle kaç kişinin Seydişehir’de kalacağını, kaç kişinin dışarıya gideceğini açıkladı. CE-KA’da Seydişehir’den kaç kişinin iş başı yaptığı anlattı. Bu tablonun Seydişehir’e ne getireceği, ne götüreceği hakkında olumlu veya olumsuz bir şey söylemek için ben şahsen erken olduğunu kanısındayım.

Eti A.Ş. özelleştirme sonuçları daha uzun yıllar Seydişehir’de konuşulacak.

Şimdi sayın milletvekilinin sorduğu birkaç sorunun ben, Seydişehir’de cevaplanması gereken sorulardan olduğu kanısındayım. Seydişehir ekonomisi bu kadar kötüleşti, o halde Garanti Bankası Seydişehir’e niye şube açıyor? (1 Şubat’ta Garanti Bankası’nın Seydişehir’de şube açacağı kesinleşti.)

İş Bankası’nın da şube açmak için yer aradığını biliyoruz. Vekil, yer bulduğu takdirde onların da yakında şube açacağını söyledi. Buna bir soru da ben eklemek istiyorum. Afra gibi büyük bir marketin yeni yapılan Kızılay binasını bizzat Tevfik Tatlı’dan istediğini, ancak Tevfik Tatlı’nın inşaatı bitirmeden kiraya vermeye sıcak bakmadığını biliyoruz.

Şimdi Seydişehir’den bu kadar insan göç ediyor. Doğru. Bugün 75 bin YTL’ye daire satıldığını duyuyoruz. Geçen gün yeni gelen bir memur arkadaşa kaloriferli ev aradık, bulamadık.  

Bu pozisyonda piyasanın çok iyi olduğunu söylemek mümkün değil! Ama bu yukarıdaki Garanti Bankası, İş Bankası, Afra gibi kuruluşların Seydişehir’e gelmesini ekonomiden ve piyasadan anlayan biri lütfen bana açıklasın. Şahsen benim kafam karıştı.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum