Salih Sedat Ersöz

Salih Sedat Ersöz

İstek var, pozisyon var, gol yok!

Torku Konyaspor, geçtiğimiz Cumartesi günü yeni teknik direktörü Uğur Tütüneker yönetiminde ilk sınavını Karşıyaka karşısında verdi. Maç sonunda istenilen 3 puan alınamamış olsa da, bu ilk sınavda ortaya konan futbol daha önceki haftalara nazaran daha derli toplu ve istekli idi. Ayrıca Torku Konyaspor’un uzun bir aradan sonra bu kadar pozisyon yakaladığı bir maç izledik. Maç boyunca, ligin güçlü ekiplerinden Karşıyaka karşısında üstün oynayan, maça asılan, gol bulmak için her türlü çabayı gösteren, pozisyonlar üreten taraf şüphesiz Torku Konyaspor’du.

Torku Konyaspor futbolcuları hem gol yollarını açmak için büyük gayret gösterdiler, hem de rakibine gol pozisyonu vermemek adına canla başla çalıştılar. Karşıyaka takımı beraberliği kurtarmak ve kontrataklarla bir gol bulabilmek amacıyla geldiği şehrimizden istediği 1 puanı şansının da yardımı ile almış oldu.

Torku Konyaspor ise direklerden dönen toplar ve bir penaltısının verilmemesi sonucu, şanssızlık ve hakem hatasının kurbanı oldu.

Torku Konyaspor’un futbol adına her şeyi yapmaya çalıştığı ancak bir türlü golü bulamadığı bu maçta kaçırdığı 2 puana üzülmemek elde değil ama bütün bunlar futbolun içinde olan şeyler. Keşke temsilcimiz bu haftaya kadar en azından hep böyle futbol oynayarak gelse idi.

Şanssızlık kırılır. Gol atamama beceriksizliği giderilir. Yeter ki, futbolcularımız kazanma azimlerini hep korusunlar, isteklerini kaybetmesinler, inançlarını sürekli muhafaza etsinler, mücadelelerini bırakmasınlar, terlerini akıtmayı sürdürsünler.

Umarım, bu olumlu görüntü bir maçlık olmaz. Umarım bu istek, yeni hocanın gözüne girmekten ibaret bir husus değildir. Umarım Torku Konyaspor’un bundan böyle ortaya koyduğu futbol hep kazanmaya endeksli ve daha da iyi hale gelir.

Sadece bir maç Uğur Tütüneker için bir ölçü olamaz. Bundan sonraki maçlara bakıp göreceğiz. Uğur Tütüneker’in takıma moral ve dinamizm kazandırması en büyük temennimdir.

Ligin ilk yarısında kalan üç maçtan alınacak puanlar, Torku Konyaspor’un ligdeki durumunun göstergesi olacaktır.

Görünen olumsuz tabloya rağmen her şey bitmiş değildir. 3 puanlık sistemde üst üste alınacak 3-4 seri galibiyet bir anda her şeyi değiştirebilir. Yeter ki, herkes görevini eksiksiz bir şekilde hakkıyla yerine getirsin.

Mutlu yarınlar efendim.

Önceki ve Sonraki Yazılar