Memleketi Kurtaran Adam

Memleketi Kurtaran Adam

İpi çekilmiş ama elde kalmış!

“İpi çekilmiş, ama elde kalmış”

Ne kadar zaman oldu bilemiyorum, ama Uğur Özteke refikimiz bir yazı yazmıştı. İl Sağlık Müdürü görevden alınıyor diye. Ben de kendisine yazın da üslübun da yanlış manasına bir kısa dokunmuştum. Anlaşılan anlaşılamamışım!..
Refikimiz yine yazmış…
Diyor ki, “… böyük bir makamdan dost kişi o yazıdan sonra beni aramış ve ‘Oğlum bir yazı yazdın ortalığı b.. ettin. Adamın ipi çekildi. Çekilen ip elimizde kaldı. İki gün daha sabremedin mi?’ demiş.” Önce bir ohaa çekelim…
Şimdi soralım,
1.İpi çekilen adamı ne diye aylarca görevden almayarak beklettiniz? Öyle ya başarısız diye alınmıyor muydu bu müdür? Niye başarısız birisini sırf bir gazeteci yazdı diye görevden almadınız?
2.Bir gazeteci “Falanca görevden alınıyor” diye yazınca ortalık b.. mu edilmiş oluyor?
3.Böyük makamdaki adam kim oluyor ki bu kadar rahat alıp veriyor? İp mip çekiyor. Rahatlığına bakılırsa devlet terbiyesi görmemiş, dolayısıyla bu bir bürokrat olamaz.
4.Bir yazar nasıl bu kadar düşünmeden çala kalem yazabiliyor ki, Konya gibi koskoca bir şehrin sağlık gibi önemli bir kurumunun başındaki adamı iplerde sallandırıyor, pervasızca cümleler kurabiliyor?..


***
Yav arkadaş dile kolay: 5 milyon dolar

Birkaç gündür hangi kanalı çevirseniz Tarkan’ı şarkı söylerken görüyorsunuz ya işte o görüntüler Tarkan konseri falan değil devletin de ortak olduğu avea’nın reklamıymış meğer! Anlayana aşk olsun. Üşenmeden saat tuttum, 100 saniye. Bu kadar uzun ve parayı vereni öne çıkarmayan, kısaca bu kadar saçma bir reklam görmedim.
Dahası bu saçma reklam için Tarkan’a tam 5 milyon dolar ödeme yapılmış. Oha ki ne oha.
Kanalların yayın karşılığı aldığı paraları demedim daha. Onları da işin içine katarsan yaklaşık 10 milyon dolara bir devlet kurumu kendini madara ediyordur bunun manası. Başka yorum yapmayacağım, sadece “Bu paraya binlerce fukara iş güç sahibi olabilirdi” diyeceğim.


Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.