İki ayaklı hayvanlar

Van, Erciş ve çevresindeki deprem, halkımızın acılarına yenisini kattı..

Yüzlerce can, yıkıntılar altında kaldı, can verdi..

Binlercesi yaralı, on binlercesi evsiz-barksız kaldı..

Ancak, bu felaket karşısında ülkenin her bir tarafından yola koyulan yardım ekipleri,  açılan yardım kampanyaları, felaket zamanında bir araya gelme özelliği  milletimiz  adına gururu olacak çaptadır..

 Yakın zamanda Afrika da yaşanan insanlık dramı için ayağa kalkan bu toprakların insanı, aynı şekilde ülkemizin bir bölgesinde meydana gelen depremden saatler sonra yardımları ile yola çıkıyor.

Allah bu toprakların   yardımseverlik  duygularını hiçbir zaman kaybettirmesin..

 İki ayaklı  hayvanlar ..

İki ayaklı bazı ‘hayvan’ların internet sitelerindeki deprem haberlerinin altında, veya facebook / twitter gibi iletişim mekanizmalarındaki yazışmalarında, bölge insanlarının sanki hepsi veya büyük bir kısmı PKK ‘nın destekçisi imiş gibi, onlara ‘ohh olsun..’  manası içeren şeytanca  yazılar yazdıkları görülmüştür..

Ama, bereket ki, bu gibiler, büyük kitleler tarafından lanetle karşılanmıştır..  

Çürük  binalar sadece  deprem  bölgesinde mi?

 İşin kuralına göre yapılmadığı için yıkılan binalar sadece deprem bölgesinde mi olduğunu zannediyorsunuz.  

 Kendi yaşadığı bölgeyi, kendi yaşadığı konutları, kendi yaşadığı şehirlerin farklı olduğunu zannedenler sadece kendilerini aldatmış olurlar.

Parayı alırken birinci kaliteden alan, hizmet verirken 3 kaliteden hizmet veren insan mantığı ile direk alakalı bir olay bu.

   İnşaatın demirinden çimentosundan çalarak en küçük sarsıntıda yıkılan binaları yapanlar ile ihtiyacı olmadığı halde yardım kamyonlarına çıkarak yağmalayan insan arasında acaba ne fark var.

  Genele şamil kılınamaz ama televizyonda izlerken insanın midesi bulanıyor. Belli ki ihtiyacı olan insanlar arından dolayı bir kenarda dururken, bir taneye ihtiyacı olduğu halde onlarcasını alabilmek için yapılanlar kabullenilecek bir davranış değil.

 ..

     Bu kadar nankörlük neden acaba…

Ne zaman bir afet yaşansa kameraya konuşan bazı nankörleri gördükçe yazıklar olsun diyorum.

Şükretmeyi  bilmeyen   bir insan  için ne  denir ki başka..

   Sen Âlemlerin rabbi olan Allah izniyle 7.2 depremden sağ salim kurtul ve sonrada kameranın karşına geç;  öldük, bittik, nerde bu devlet, nerde bu millet diyerek isyan et.

Be kardeşim ilk önce bi rabbine şükret beterin beteri varki sen oradan sag salim kurtulmuşun bu bile milyonlarca şükür için sana yetmez mi?

Sonrada dünyanın en yardım sever milletine teşekkür et ki yardım sever  insanların  sizin yüzünüzden  şevki  kırılmasın.. 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.