Memleketi Kurtaran Adam

Memleketi Kurtaran Adam

İftardan sonra non-stop havuz!

Ramazan geliyor ya, gazeteler Kur’an mealleri vermeye, televizyonlar hacı hoca programları yapmaya hazırlanıyorlar. Yapsınlar tabi, en azından bu mübarek ayda eli yüzü düzgün bişeyler yaparlar. Bu mübarek ayda, ticaret canlanacak, pek çok sektörde olağanüstü hareketlenmeler olacak inşallah, her sene olduğu gibi. Kadayıfçılar, pideciler, kuruyemişçiler, ayakkabıcılar, boyacılar, kınacılar hemen her meslek erbabına Allah’ın bir lütfu olarak ekstra işler çıkacak…

Bu yıl daha evvel var idiyse de duymadığım yeni bir şeyle daha karşılaştım ben. (İftardan sonra non-stop havuz) Ramazan’da otel keyfi. Kamer Holding’in Paradise otelinin reklamını gördüm bizim gazetede. Bir de haber gördüm alternatif oteller iftardan sonraya kaydırmışlar programı aynen devam diye…

Rabbim daha neler gösterecek bakalım. Bizim Müslümanlar para kazandıkça böyle oteller, tatiller bilmem neler de çoğalıp gidiyor haliylen. Tabi bizimkiler otel falan yapmasa gidecek yerimiz de yok. Cıbıldakların içine gidemeyoruz. Elimize üç beş kuruş emekli maaşı geçerse iki üç gün orucu şu fiyatı da ucuzlamış otellerde tutsak dirim, ama bakalım…

Ramazan’da aklıma bişey daha düştü. Sahura kadar okey masalarında sigara dumanlarının arasında vakit öldürmek de adetten oldu gitti. Sahuru yedikten sonra öğlen sonuna kadar orucu uykuya tutturmak da bonusu. Ramazan pek çok şeyimizi değiştirecek yine. Şimdiden hayırlı olsun inşallah.

 

***

 

Saygıdeğer Hakim Bey,

Saygılarımla size açıklama özgürlüğümü kullanarak bazı şeyleri bildirmek istiyorum. Umarım bu durumu en kısa zamanda açıklığa kavuşturursunuz. Şu günlerde askerliğe çağırılacağım. Yaşım 24 ve 44 yaşında bir dul bayanla evlendim, kendisinin de bir kızı var 25 yaşında. Babam ise bu bahsetmiş olduğum kız ile evlendi. Böylelikle Babam, karımın kızı ile evlendiği için damadım olmuş oldu. Bunun üzerine kızım da üvey annem olmuş oldu babamla evlendiği için. Hanımımın ve benim geçen sene bir oğlumuz oldu. Oğlum hanımımın kızının erkek kardeşi oldu, aynı zamanda babamın da eniştesi. Bir de üvey annemin erkek kardeşi olduğu için dayı oldu. Anlayacağınız benim oğlum benim dayım oldu. Babamın eşi sene sonunda dünyaya bir erkek çocuğu getirdi. O babamın oğlu olduğu için benim de erkek kardeşim ve de kızımın oğlu olduğu için de torunum. Yani ben torunumun erkek kardeşiyim.

Ayrıca bir annenin evladının babası eşi olduğuna göre ben de eşimin kızının babasıyım ve de kızımın erkek çocuğunun erkek kardeşiyim. Kısacası kendimin büyükbabasıyım.

Sayın Hakim bey sizden ricam beni askerlik görevimden azletmenizdir, siz de biliyorsunuz ki kanunlarımızda baba, oğul ve torun aynı zamanda askerlik yapamazlar.

Saygılarımla.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.