Durali Göğüş

Durali Göğüş

 İçerdekiler Korosu Sahne Aldı

Beyni kıt çalışan ya da aklına kiraya veren fertlere rastlarız çoğu kez. Heva, heves, makam mevki şan şöhret ve para şablonunun kıskacı içinde görürüz onları. Bu tip karakterler kirli mekânlar ocağında pişirilip servise sunulurlar. Bulundukları sosyal yaşama göre şekil ve ruh halini alırlar. Sonra da oraya tabi esaret içinde er olurlar. Solist, oyuncu, figüran ya da sürünün gönüllüsü olarak kendini feda edecek akılsızlığa ulaşmış piyon süvarisi rolündedirler.

 Bu kimliksizler, gece karanlığında gizli mahfillerde toplanmış kirli kişilerle ilişkiler korosunda görev almayı tercih etmişlerdir.

Her ülkede içeridekilerden oluşturulan kirli koroları görürüz. Onlar içerden sahaya sahneye sürülerek yaşadığı topraklara ve coğrafyalarda ülkelerin parçalanmalarına kaos ve yıkımlara sürükleyen melodileri seslendirdiler.

Şöyle bir bakıldığında orta doğu ve İslam dünyasına otuz yıldır yaşatılanlar. Çağımız insanlığının ve medeniyetinin durumu bu içerdeki piyonların yaptıklarının en güzel örneğidir.

Şimdilerde ise Anadolu’da;

Proje made in ABD oluşu mu çok sesli benzeşmeyenlerden oluşturulan bir çapsızlar korosu. Şefleri gizli kardinal Locaefendi. Solist tipler Bay Cımal, bayan Miralda, eşkiya Selo, muhterem Timel, toroslardan Amet, içteki sırıtan çaylak Bibican. Bunların eteğine yapışmış dolgu malzemesi, kuru kalabalık, yevmiyeci şak şakçı noksan akıllılar.

Hadi şimdi koronun sahne alan çapsız solistler şarkılarını icraya başlasınlar!...

İlk soliste Şef Locaefendi ‘’baton ‘’talimat ile başla solfejini veriyor.

Cımal ses verir ben kiiii kasetle geldiiim. Efendilerime kul köleyiiimmm onlar ne derse onu dillenririirmmmm. Mım mımda mım mımm…

Yalan, dolan, gaflar bende… Bir dediğimi bir daha kinde yalanlarıımmm. Sakın beniii ciddiye almayınnn… Çapım buuuu. Kapsitemm buu…. Bendeee doğruluk ne gezerrr…Peşimdennn gelenler benden daha çapsız… utanmaz.. yalancıı… Beniii bu halee getiren her girdiğim seçimii kaybettirenn Tayyip Erdoğan!... Onun iktidardan uzaklaştırmak için her yol.. benim için kutsaldır… Yardım et!... BIDEN efendimmmm. Yardım edin AB şövalyeleri!... Yeter ki bir kez beni iktidar yapınnnn. Ülkem bir yana sizi bir yana… Sizi daha çok seviyoyummm. Sizin emrinizdeyiiimm. Emrinizdeyiiim.

Şef Locaefendi elindeki baton ile ;

- Hadi bakalım Bayan Miralda!... Sen bizim şöhretimiz matmazel solistimissin. Bir, iki, sol başla….

 - 2016 yılındayızzz… Mevsim ilkbaharın Şubatı “Yutta sulh, cihanda sulh” Temmuz’da başbakan olacaammm da olacaammm. Olacammm daaa.. olacaaamm. Tüh olamadıımmm şimdi ne olaccammm ben ne olaccammm…

 - Kızım sana verdiğim elindeki yazılı olanı oku çabuk çabukk!..

Benn bayan provaktörüüümm. Locaefendi’nin ağzıyımmda… ağzıyımmm… Bir anlamda sayın Erdoğan’ın İsaril’li versiyonu olan Netanyahuu çocuk katili ile eşdeğerrrr… Yarın da Rize’de halka bir selam vereyimmm, orayı madıma’ka çevirmeye gidiyorummm. Hocammm var mı başka emrinnn..Hemen ona koşayımmm…

- Tayfamdan serseri olanlar!!! Savurun yumruklarınızı Erdoğan sevdalısı halka… Yaşasın! Kaos da kaosss…

Loca efendi döner eşkıyaların figüranı solist Selo’nun emanetcisine.

- Eşkiya vekileri başlar topluca Ey dağdaki ekiyalarımız.! Çıkın ininizden saldırınnn… Halka, askere, polise… Diyarbakır annelerine…

- Baş eşkiyalamızz Sofi Nurettin cehennemi boyladıı. Off…Off… bitirecekler bizi... Oy.. oy…

Şef mıstır Locaefendi bir selam solfeji verir elindeki baton ile ihtiyar Timel muhtereme.

Timıl açar ağzını;

 - Ne.. gerekk var hızlı tirene göçü artırıır… Ne gerek var yollara ulaşımda iç turizmi artırr. Kanal İstanbul’u yapamassınız. İsrail katil devlettir. Tüh dilim sürçtü… Özürrr Biden! Özürrr!.. Yaşasınn bizim zillet ittifakımıızzzz…

- Loca efendi ülen Tımel!.. Sus..sus.. hepimizi besleyip buraya getiren efendimize biat şart. Otoriteden izinsiz WC ye gidemiyoruz bilmiyon mu..?

- Evet Torosların Amet’i sol ki başla.

- Ben ki davaya ihanet edersem bu millet yüzüme tükürsün….

- Hopp!.. Bunları değil, yeni ihanetler bulalım sana Amet.

- Bibican sendeyiz.

Ben ki içerdekilerin en acemisi çaylağıyımmm… Gazeteciler beni çözdülerrr. Ben sırıtarak her ihanetimi milyonlar önünde itiraff eden bir çaylaağııımm… Ben den ne parti başkanı ne de siyasetçi olur… Ben Bedesten çarşısı sokaklarında olurumm işportacıııı!.. Tayyip Erdoğan kim? Biz beşli çapsızlar kiimm?

Koronun konserini locadan izleyen haydut Biden, oturduğu koltuktan ayağa fırlar.

- Hey Fetönyahu nedir bu? Nasıl hazırladın sen bu koroyu?

- Tez bunları Edoğan’ın üzerine toplu olarak sür. Solcusu, sahte milliyetçisi, muhafazakâr görünümlüsü, liberali, entelektüeli, militanı kim varsa sürün. Hepsinin ağzı bir olsunnn. Biz ne talimat verirsek onunla saldırsınlarrr.

-Hatta bunlara (bizlere) bağlı, mafya, çete, sanatçı, akademisyen, emekli generaller, sporcu, gazeteci tvci ve basınla saldırın!... Yerel olan yandaşlarınızla da saldırınnn!..

- Emrin olur mıster başkan Biden efendimiz der, dudakları korkudan titreyerek Locaefendi…

Karanlık ve kirli zillet çukuruna düşmüş içerdekilere, cevap gelir millet yüreğinden!...

Çizgileri ve istikametlerinde dosdoğru ilerleyen, davaları hak, vatan sevdalılarıyla biriz beraberiz aşığız istikbâlimize. Tekrar ayağa kalktık. Medeniyet üzerine şafak vakti yeniden doğan güneş olacağız. Topluca haykırıyoruz tüm küresel haydutlara ve içerdekilere çetelere;

TOPUNUZ GELİN… Nöbetteyiz!..

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum