Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

HÜCUM İSTİYORUZ SAYIN SAĞLAM

Konyaspor’u, Bursaspor karşısında beğenip beğenmemek konusunda nasıl davranmalıyız. Ligin ilk 8 haftasında takımı sıkıntıya sokmayacak sonuçlara herkes razıydı. Çünkü 8 maçın 4’ü büyüklerle oynandı. Nitekim kötü bir ligde iyi denebilecek sonuçlar alındı. Ancak bu takımın artık iyi, kaliteli ya da göze hoş gelen futbol oynama vakti geldi. Daha doğrusu gelmişti. Nurullah Sağlam’ın, Bursaspor maçında, “Benim insanlara güzel şeyler izletmek isteyen, renk katma taraftarı olan bir anlayışım var” sözlerini ispatlaması gerekiyordu. Malesef olmadı. Beklediğim, elektriğine hayran olduğum Nurullah Sağlam bunu yapamadı.

 

Maçın ikinci yarısında kazanma isteği vardı. Hem de yağmurun çamurun içinde. Halbuki biz korkulan, çekinilen, kaliteli Konyaspor’dan daha fazlasını bekliyorduk. Sonuçtan, 3 puandan dolayı mutlu olduk. Ama kendisinden çekinen Bursaspor karşısına gol atmak için çıkacak bir Konya takımı bekliyorduk. Orta sahasındaki diri futbolcularla övünen Nurullah Sağlam’ın, maçın ilk yarım saatinde rakibini boğmasını bekliyorduk. Gol atmayı istediğini göstermesini bekliyorduk. Hücum istiyorduk. Tedbir değil, sahamızdan tehcir istiyorduk. Beklentilerimizin hiç birine cevap alamadık. 9 hafta geçmesine rağmen.

 

Beklediğimizi bulamamamızın nedeni belki şöyle olabilir. Kötü bir senaryo. Nurullah Sağlam’a güvenen ve inanan biri olarak belki bunları yazmam normal değil ama söylemem gerek. Konyaspor’un önemli mevkilerinde sürekli isimler değişiyor. Futbolcuların yerleri sürekli değişiyor. Yasin’in önünde Uğur, Sedat, Batista, Okan Koç, değişip duruyorlar. Sol tarafta Erhan, Da Silva, Erman, Yordanov vs… sıkıldım. Daha Ahmet Belal’i yazamadım. Nurullah Sağlam Sedat’a sağlam bir yer bulmak için orta sahayı karıştırıp duruyor. Sedat Allah’tan iyi futbolcu, yoksa Mustafa Er gibi bizi çıldırtır ve puan kaybettirirdi.

 

Ben buna inanmıyorum ama Nurullah sağlam şüphelenmemiz için, inanmamız için, her şeyi yapıyor. Senaryo şu: “Nurullah Sağlam, geldiği dönemde yönetimle birlikte önemli kararlar aldı ve takımın önemli oyuncularını gönderdi. Aldığı oyuncular eleştirildi. Bu eleştirilerden kurtulmak ve Konyaspor’da devamlılığını sağlamak için Erhan’ı geç gönderdi. Konyalı Genç Uğur’u oynatarak tribünlerin gönlünü aldı. Okan’ın alınmasına ses çıkarmadı ve oynattı” ve dahası… Yani Sağlam kendini sağlama aldı ve şimdi kendi bildiği yoldan devam ediyor. Uğur’u artık 18’e bile almıyor. Okan Koç’u hazır olmadığı halde oynattı, sonra kesti, şimdi yine hazır olmadığı halde oynatıyor. Ahmet Belal’e de cesur olmadığı için sabrediyor. “İkame oyuncuları kaybetme korkusu”

 

Hocam lütfen çelişkili işler yapmayın. Konyaspor için. Yaptıysanız yapın. Arkanızda duracak birileri gittikçe çoğalıyor.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar