Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Heyecan Veren Konyaspor

Defansın solunda oynayan Da Silva yine yerinde yok. İsmail sol tarafta rakibi karşıladı. Gökhan Emreciksin hızlı ve teknik bir sağ kanat oyuncusu. Yapmaması gerekeni yapıyor yine İsmail ve Gökhan topu söküyor. Gol atmak çok da zor değil artık. Veysel’in inanılmaz mücadelesi, Celalettin’in alışık olmadığı işi iyi yapması sonucu bulduğunuz golü harcıyorsunuz.

Veysel inanılmaz güçlü ve çok çalışkan. Her an başında biten Burak’ı yıldırıyor artık. O Burak da Fahri’nin sorumluluk hissedip ceza sahasına dikine attığı toplardan birini kendi kalesine gönderdi.

İsmail’in sürekli yerini kaybetmesi nedeniyle Genç Sırp hiç sesini çıkarmadan onun açıklarını kapatmaya çalışıyor. Arkadan Cihan da  Miloş’un kademesinde. Arada küçük adam Jaba. “Beni hiç boş bırakmayın” diyerek atıyor golünü.

Veysel yorgunluktan ölüyor. Mehmet Çoğum orta sahada ne yapacağını 55 dakikada anladı. Fahri çıkıyor. Tehoue giriyor. Zafer Demir şaşkın. Erdal yeterince top alsa Celalettin ya da Erhan Albayrak’tan olağanüstü işler beklemenize gerek kalmayacak. Da Silva yine bildiğiniz gibi. Kademesine Zafer Demir ve Fahri giriyor. İsmail hakeme itiraza gidiyor. Oyun başlıyor. Fahri koşup geliyor golü önlüyor. Çimleri yumrukluyor. İnanılmaz görüntüler Atatürk Stadyumu’nda.

Ve inanılmaz bir takım. Yaklaşık 18 bin seyircisini evine eli boş göndermek istemiyor. Saldırıyorlar. Başkan ayakta. Sahaya heyecan, hırs gönderiyor. Ama son dakikayı beklemek zorunda. Ankaragücü şaşkın. Tehoue’nin görüntüsü bile korkutuyor. Tüm Konyaspor kabus gibi üzerine geliyor. İşte gerçek bir sağ kanat oyuncusu. En arkada bitiveriyor. Cihan dokunuyor karambolde. Tribünler ayakta. Başkan mutlu, futbolcular mutlu, teknik heyet mutlu. Herkes mutlu. Derin bir oh çekerek gecenin bir saati evlerine gidiyorlar. “İşte heyecan bu. Yönetim heyecanlı, futbolcular heyecanlı, bu takım bu sene Sivas’ın yaptığı işi yapar” diyorlar ama biraz tereddüt var. Homurdananlar var: “Orta sahada ileriyi besleyecek biri lazım”

İyi başladı Konyaspor. İyi oynasın, iyi devam etsin, iyi bitirsin. Bu takım iyi işler çıkarır. Oyun düzenindeki soru işaretlerini ortadan kaldırmak kaydıyla.

Maç sonrası tecrübeli teknik adam “Maçın konuşulacak bir yönü yok. Tanrı yardım etti. Ona teşekkür ediyoruz” diyor.

Ne diyelim?

Şükürler olsun…

Önceki ve Sonraki Yazılar