Herkes sakin olsun

Mübarek Ramazan ayı da geldi geçti. Bereketli bir aydı. Fakir fukaranın yüzü hep güleçti. Kalan 11 ayda da fakir fukara unutulmamalı, sadece Ramazan ayı içinde yapılan yardımlarla yetinilmemelidir. Gücü imkânı olan bunu yıl içine yaymalıdır. Bayramların her zaman birliktelikleri güzellikleri ortaya çıkardığını görüyor ve yaşıyoruz.

Ereğli’de bu yıl bayramlaşmalarda küçük değişiklikler oldu. Resmi bayramlaşma Polisevine alındı. Ziyaret edilecek yerler listesine Cezaevi eklendi. Çocuk yuvası ve huzurevi zaten ziyaret ediliyordu.

Ereğli Kaymakamlığı görevine yeni atanan İbrahim Ballı ve eşi Ereğlilileri evlerinde ağırlamaktan onur duyacaklarını ifade ederek kaymakamlık konutunun kapılarını sadece protokole değil Ereğli halkına da açtılar. Pazartesi mesai başladığında bayramlaşma yapmayacaklarını söyleyen Kaymakam Ballı; “Resmi bayramlaşma var, 3 gün de evimizin kapıları açık, bu süre içerisinde herkes bayramlaşmaya gelebilir. Mesai başladığında bayram bitmiştir” ifadeleri bana da çok yerinde geldi. Bu bayram gitmeyenler kurbanda kesin ziyaret edeceklerdir.

Ereğli’yi aldı bir kongre heyecanı, son 10 gündür AK Parti’nin yarın yapacağı kongrenin heyecanı Ereğli’deki AK partilileri sardı. Yarın Nil düğün salonunda yarışacak olan iki liste yeni başkanı ortaya çıkaracak. Bir tarafta mevcut Başkan Zeynel Abidin Topak diğer tarafta AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Veli Başoğlu. Adaylar delegelere kendilerini anlattılar. Partiyi daha iyi yöneteceklerini ve yerel seçimde zafer kazanacakları söylediler. Söz artık delegelerde. 435 civarındaki delege oy kullanmak için sandığa gidecek.  Delegelerin oylarıyla sandıktan çıkan yeni başkan Ereğli’ye hayırlı olsun.

Kongreler her zaman heyecanlı olur. Partinin ileri gelenleri sakin olmalıdır. Beklenmeyen tatsızlıklara prim vermemeleri gerekir. Bunu söylerken tatsızlık çıkacak diye değil ama olası çıkacak olaylara da dikkat etmek gerekir. Sağduyulu olmak gerekir. Bu kongre iktidar partisinin kongresi elbette heyecanı yüksek olacak. Sonuçta ortaya çıkacak tablo AK Parti’yi Ereğli’de temsil edecektir.

Zeynel Abidin Topak’a ve Veli Başoğlu’na başkanlık yolunda başarılar diliyorum. Her zaman dediğim gibi kazanan AK Parti olsun. Kongrelerden güçlenerek çıkan AK Parti olsun. Ereğli beklediğinin üzerinde hizmet alsın. AK Partililerin de beklentisi budur.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum