Durali Göğüş

Durali Göğüş

HAYKIRIŞ! İNSANLIK KORONA (1)

Vahşi batı düzeninin yerli zalimi Esat’ın bombaları ile toz toprak altından çıkarılan, kanlı yüzleri, şaşkın gözleri, suskun ve masum yüzleri ile kurtarıcılarının tekbir sesleri içinde minik dudaklardan insanlığa haykıran çocukların o cümleleri.

“Sizi Allaha şikâyet edeceğim.’’

Kaç yıllar olmuştu. İnsanlığın hüsranda olduğunu biliyor muyuz?

Dünyayı Siyonist Arz-ı Mev’ud ideali gerçekleştirmek için, Emperyalist sisteminin baş aktörü haydut ABD ve onun yancı ülkeleri AB, komünist Rus, Mezhepçi İran, Evangelist ve Siyonizm’e satılmış Ortadoğu’nun şımarık prenscikleri otuz kırk yıldır cehenneme çevirmişlerdi.

Onların hesabı vardı. Ama unuttukları Âlemlerin Rabbi olan Allah’ın da bir hesabı vardı. Rabbimiz buyuruyor ki;

Allah, kalplerini ve kulaklarını mühürlemiştir. Gözleri üzerinde de perde vardır. (Hakikati anlayamaz ve göremezler.) Onlara büyük bir azap vardır. (2/Bakara 7)

Suriyeli ümmetin şehit yavruları ve gazilerinin sembolü o küçük çocuk, minik kalbinden, içinden gelen ve söze dökülen o haykırışı yapmıştı tüm İnsanlığa;

“Sizi Allaha şikâyet edeceğim’’…

Rabbimiz buyuruyor ki;

Dikkat edin! Göklerde ve yerde olanların tamamı Allah’ındır. Dikkat edin! Allah’ın vaadi haktır. Fakat onların çoğu bilmezler. (10/Yûnus 55)

İnsanların, insanlığını yitirmiş çaresiz bir şekilde bencil, şaşkın, ruhsuz vicdansız ve acımasız bir varlığa dönüştüğü bu çağda;

Çin’ in Vuhan kentinden azgınlaşan bu çağın İnsanoğluna ancak elektron mikroskobu ile milyon kere büyütülerek görülebilen bir virüs tebelleş oldu.

Adı Covid-19 Korona İnsanlığa dedi ki;

Ey Hristiyan Alemi!

Siz ateş ve şeytan medeniyetini kabullendiniz. Kendinizin rahat huzuru için İnsanlığa barış getiriyoruz dediniz. İnsanların arasında fitne çıkarıp kardeş kavgası çıkardınız.

Benim ekonomik refahım, mazlum insanların gözyaşı ve kanını emerek dediniz. Onları yıkıma götürdünüz. Sonra kurtarıcı edasıyla gidip kurt kuzu misali kaynakların hepsini yediniz.

Sizin insanlarınız her türlü imkânın verdiği huzur ve rahatlıkla hiç kılını kıpırdatmadı. Savaşların vahşetini, katliamlarını görmedi, duymadı, hissetmedi.

Sizlerin her türlü eğlence, spor, müzik, sanat diyerek sapıklık içinde tatmadığınız hayvani arzunuz kalmadı. Statları, arenaları doldurup öteki coğrafyadaki aç, sefil ve mazlum savaş çocuklarını görmediniz, duymadınız, vahşice eğlendiniz. Artık dünyadan bıkmıştınız.

Aklınızı başınızdan aldı korona. Çaresiz kaldınız. Silahlarınız, füzeleriniz, tekniğiniz fos çıktı. Dünya eşkıya şefi sarı kovboy Trump’ın süper gücü ve şövalye kılıklı Hansların AB’liğinin gücü sökmedi koronaya.

Sağlık sisteminiz harap oldu. İnsanlarınızın tek tek ölümünü çaresizce izlediniz. Yaşlılarınızı ölüme gönderip ceset torbası bulamadınız, çünkü ölümü kendiniz için unutmuştunuz.. Yoksa sizin insanlarınız ölümsüz müydü? Mazlum coğrafyalar sizin doymayan ekonominiz için ölürken onlar insan değiller miydi?

Müslümanı, İslam’ı barbar ilan ettiniz. Korona, size Ezanı ve Kuranı okuttu beldelerinizde. Müslümanlardan medet umdunuz yalvaran gözlerle.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum