Memleketi Kurtaran Adam

Memleketi Kurtaran Adam

Gündeminizde ne var?

Amerika İran’a saldırmak için papatya falına bakarken, İsrail, “saldır saldır” diye oval ofisin etrafında fink atıyormuş. Lakin dünya kamuoyunun, Saddam’ın kimyasal silahlarını bir türlü göremediği için İran’ın nükleerine tam olarak nasıl bir yalan uydurulacağını merakla beklediği mi?

Cumhurbaşkanını bu meclis seçmesin diye hükümeti erken seçime zorlamak için her yol deneniyormuş. Başbakan çıkıp, “Tamam sizin istediğiniz adamı seçeceğiz, meraklanmayın” deyiverse bu mevzunun sorun olmaktan çıkacağı mı?

İktidar partisini içerden yıkmak için planlar devreye sokulmuş. Yeni muhalifler oluşturuluyormuş. Bu muşlu senaryoların “yalan mı, doğru mu” olduğunu mu?

Terörle Mücadele Yasa Tasarısı, aslında hükümetin değil, başkaca güçlerin baskısıyla meclise gelmiş, gelmemesi ya da değiştirilmesinin söz konusu bile olmadığını mı?

Diyarbakır Belediye Başkanı’nın çizmeyi çoktan aşmasına rağmen görevden alınmasının söz konusu bile olmamasının aslında bir türlü söz konusu olmayan Öcalan’ın geçmişteki ilişkileri ve el sürülemeyen tuhaf konulardan olduğunu mu?

Yoksaaaa…

Büyükşehir Belediyesi’nin tam olarak bu şehirde hangi problemleri tespit ettiği ve ne gibi çözüm takvimine bağladığını mı?

Meram Belediyesi’nin elindeki ekmek fabrikalarını karlı değil diye elden çıkarmasına rağmen, yeni bir ekmek fabrikasına niye gerek duyduğunu mu?

Karatay Belediye Başkanı’nın Özkafa ve Şen’den devir aldığı kooperatiflerle başarılı başkan imajı çizmeye çalıştığını mı?

Yeni gelen valimizin gülen yüzünün arkasında aslında çok ciddi ve affetmeyen bir bürokrat olduğu söylentisinin sizin kulağınıza da gelmesi mi?

Milli Eğitim’de, bir türlü bitmeyen tayin dedikoduları mı? Bir yılını bile doldurmayan öğretmenlerin merkeze rahatlıkla gelebilmesi mi?

Falanca müdürün şusu, feşmekanca vekilin petrol kaçakçılığı, şu il başkanının işi, berikinin gücü mü?

Bir yaşını doldurmadan her tarafı gevşeyen arabaların dile gelerek adam gibi asfalt istediği mi gündeminizde?

Gündeminizde ne var? Haydi bana mektupla, faksla ve elektronik posta ile ulaşın. Bekliyorum…

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.