Gündem ağırlığını taşıyamıyor

Ereğli’de gündem ağırlığını taşıyamayacak kadar hafif kalıyor. Neyin doğru, neyin düzgün olduğuna karar veremeden ortaya başka şeyler çıkıyor.

Çarşamba günü Akşam saatlerinde bir telefon geldi. Arayan basın mensubu bir arkadaşım; “Dış petrole çabuk gel Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım geliyor” dedi. Ben de “Tamam geliyorum” dedim.

 

Bakanımız Ereğli’ye geldi. Basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Konya-Ereğli-Ulukışla arasının 2009 yılında kesin bitirileceğini söyledi. Bunu zaten biliyorduk. Bizim istediğimiz yeni bir şeylerin söylenmesiydi. Karaman yolunun Ereğli Çevre yoluna bağlanması gibi, Belediye başkanına alt yapısını bitirin Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Kaymakamlıkta ortak bir çalışma ile bu yol açılsın, dedi. Bakanımız bile şehir merkezinde tonajlı araçların ne işi var dedi. Biz 4 senedir yazarız. Haber yaparız. Bu yol bu güne kadar çoktan açılmalıydı. Elimizi taşın altına koyuyoruz, deniyor ya işte el burada taşın altına konmalıydı. Ereğli için bu şarttı, bizde yaptık denmeliydi. Bu güne kadar bu gerçekleşmedi. Umudumuz bakanımızın söylediklerinde, inşallah gerçekleşir.

 

Sayın Ulaştırma Bakanımızın kısa ziyaretleri sırasında beraberinde gelen milletvekillerinden Hasan Angı ve Hüsnü Tuna ile kısa sohbetlerimiz oldu. Hasan Bey, bakanın yollardaki çalışmaları yerinde görmek için geldiğini ifade etti. Hüsnü Bey ise, haftaya KOP’ta çalışmaları takip edeceklerini söyledi. Konya için çalışmalarını sürdürdüklerini dile getirdiler. Konu dolaşıp gazetemiz yazarı Murat Güzel’in vekilleri değerlendirmelerine geldi. Ereğli’yi sana bırakmış, dediler. Gazetemizi takip ettiklerini de dile getirdiler.

 

ABDULLAH ÇETİNKAYA

Sayın vekilimizle tanışıklığımız uzun yıllara dayanır. Milletvekilliğini başarılı bulan ve bulmayan iki kesim var. Ben geçen zaman içinde anladım bir vekil çok önemli. Bu güne kadar Ereğli’ye gelen Bakan sayısına bakarsınız, ne demek istediğim anlaşılır. Çetinkaya’yı sevmeyenler, yaptıklarını beğenmeyenler olabilir. Ama Ereğli’ye siyaseten gelen hükümet yatırımlarımda Çetinkaya’yı yok sayamazsınız. Yapılabilecek, kendisine ulaştırılan sorunların çözümü için uğraştığını biliyorum. Bana bunları yazıyorum diye çok kızan olacak onu da biliyorum. Kızabilirler ama bir vekil gerçekten çok önemli, eksikleri vardır. Eksikleri telefi etme yoluna gitmeliyiz. Ereğli’deki en büyük sıkıntı dedikodu kazanı, bir de bu kazanın oduncuları, siz bunlara prim verirseniz, tabi istediğiniz çalışmaları alamazsınız. Boşattığınız alanları birilerinin doldurduğunu unutmayalım. Kaliteli kişilerin dolduramadığı ortamlarda hataların çoğalacağı da aşikârdır.

Ereğli Hükümet desteklerinden çok büyük yatırımlar aldı. Bunda Başta Çetinkaya’nın katkısı var. Bunun yanı sıra bürokratlarımızda desteklerini eksik etmemiştir.

 

ŞEHİT ALİ KOCATÜRK SOKAĞI

Şehidimizin ismi verilen sokağın yapılması için planlama yapıldığı ifade edildi. Belediye yetkililerinden aldığım bilgiye göre bir haftaya kalmaz gireceklerini ifade ettiler. Belediye başkanımızın bu hafta sonu bu sokağı yaptıracağını düşünüyorum. Şehitlerimize verdiği değeri biliyoruz. Kimse de kalkıp Şehit sokağına öncelik verildi diye tepki koymazlar. Başkanım gerekli talimatlarını bekliyor sokak sakinleri…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.