Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Göz göre göre düşürecekler!

Konyaspor’un geçtiğimiz hafta Akhisar’a kaybetmesinin ardından Alanyaspor’un Gençlerbirliği’ni deplasmanda yenmesi, Malatya maçının önemini daha da arttırdı. Ben uzun süredir Konyaspor’un ligde rahatlıkla kalacağını, önemli olanın iç sahadaki maçların sonucu olduğunu söylüyorum fakat Yeşil Beyazlılar deplasmanda berbat oynayıp kötü sonumçlar alınca camianın iç daha konusunda da güvenini kırdı.

 

Neyse ki bu hafta takım daha ideal bir on birle sahaya çıktı. Serhat’ın gelmesiyle Ömer Ali sol bekten sağ açığa geçti. Yönetimin çok doğru bir karar vererek sözleşmesini feshettiği Ali Çamdalı’nın yerine Moke’nin yanında Mehdi oynadı ve orta saha genel olarak iyi bir görüntü sergiledi ama takım gol yeme korkusuyla ilk 25 dakika rakibe yüklenmek istemedi.

 

İlk yarının son 20 dakikası ise Konyaspor’un kontrolünde geçti. Özellikle hızlı ataklarda Malatya savunmasında çok açık buldular ama ceza sahası içi organizasyon ve son paslar çok kötüydü.

 

İkinci yarı Mehmet Özdilek iki önemli değişiklik hatası yaptı. Çok kötü oynayan Miloşeviç dururken Moke’yi oyundan çıkarıp orta sahayı düşürdü. İkinci hatası ise daha 65. dakikada Eto’yu oyundan çıkarmasıydı. Tabelada ismini görünce Eto bile hayretler içinde kaldı. Çıkınca hocaya “beni çıkararak hata yaptın” anlamında hareketler yaptı. Kesinlikle haklıydı. Jahoviç’in kötü olduğu o bölgede her an gol atma ihtimali olan Eto’yu çıkarmak akıl işi değildi.

 

Volkan Şen’in girmesi hiçbir şeyi değiştirmedi ve Eto çıktıktan sonra takım ilerde hiç top tutamadı. Takım resmen oyunu bıraktı. Malatya savunması ceza sahasına yaklaştırmadı bile.

 

Yazık oldu. Taraftar güvensizliğinde haklı çıktı. İstikrarsızlığa bir de teknik direktör hataları eklenince Konyaspor’un ligden düşme korkuları iyice hortladı.

 

Malatya taraftarı “Konya kümeye” diye bağırırken futbolcusu, hocası ve yönetimi yeterince utanmıştır ve umarım gereken ders alınır. Yazık. Gerçekten yazık.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar