Gök görmediğin bir Obama’sı olmuş…

Obama geldi ve gitti..

Ben bu satırları yazarken o ülkemiz hava sahasından çıkmak üzereydi.

Neydi o yaşadığımız şey öyle,bir sevinç bir sevinç.Şatafatlı törenler,saatler süren canlı yayınlar.

Gök görmediğin bir Obama’sı olmuş…

Ankara ve İstanbul’lular resmen işkence dolu iki gün yaşadılar.

Haşmetli nerdeyse bir orduyla geldi ülkemize. Sanki burada adam kıtlığı var. Binlerce polisimiz uykusuz kaldı. Cia mia ajanlarını saymıyorum

Adam zenci filan, kimine sempatik de görünüyor ama sonuçta o ABD’nin Başkanı. ABD Emperyalist bir ülke. Başkan da onu savunmaya, menfaatlerini sonuna kadar korumaya yeminli.

Elbette anasının karagözü için gelmedi ülkemize.

Afganistan’da zorlanıyor, resmen yenildi, oraya asker lazım. Irak’tan biran önce tası tarağı toplayıp kaçmak istiyor. Onca asker, mühimmat nerden geçecek?

Ermeni sınırı için zorluyor bizimkileri.Belki soydaşımız Azerbaycan küstürülmek bahasına olacak bu iş..

İstanbul’da öğrencilerle konuşurken bir söz kaçırdı ağzından. Bir kürt azınlıktan sözetti. Kürtler azınlık filan değil bu ülkenin gerçek yurttaşları. Azınlık olarak gösterilmek en başta kürt yurttaşlarımızı incitir.

Obama’nın suratındaki şirinlik maskesinin altında bir canavar var. Bunu hiç aklımızdan çıkarmayalım. Başta büyük Ortadoğu projesi olmak üzere uyguladığı projelerde zorlanmaya başlarsa o şirinlik maskesinin ardındaki canavar gerçek yüzünü gösterir.

Bu not Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'a: Başkanım, seçildiniz, göreve başladınız, hayırlı uğurlu olsun. Başarılı işlere imza atacağınıza inanıyorum. Sizden bir ricam var. Belediyenizin kültürel çalışmaları bundan böyle de himaye etmesini bekliyoruz. Kültürel yayımlara ve kültür sanat programlarına olan desteğiniz Selçuklu’nun da marka bir ilçe olmasına katkıda bulunacaktır. Bunun için sizlerle istişareye her zaman hazırız. Saygılarımla...

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.