Gene bekleriz… 2007 Yılı

Hani klasik bir deyim vardır. “Gelen gideni aratır” derler. Olaya bu yönü ile baktığımız zaman bence 2007 yılı son yıllar ile şöyle bir artıları ve eksilerini mukayese ederek değerlendirildiği zaman ciddi olarak geçmiş pek çok yıla fark atacak derecede önde. Yaşımın içerisinde öyle yıllar bilirim ki yukarıdaki deyimi haklı çıkartan türden, geçmiş yılı aratmış ve hep bir sonraki yıla ümit beslemekten başka ihtimal bırakmamış kayıp yıllar adını almış yıllar. Oysa bence 2007 yılı gerek şahsi hayatımda, gerekse İlçemiz ve İlimiz açısından ve en önemlisi Ülkemiz açısından 2006 yılına göre çok kötü sayılmaz. Hatta bakış açısına göre çok daha iyi gitti diye yorumlana da bilir.

            Tabiî ki olayı değerlendirirken birkaç unsuru göz önünde tutmak gerekir. Birincisi yaşanılan dünya üzerine, sizin dışınızda gelişen ve kontrol etmeniz mümkün olmayan unsurların etkileri çok önemlidir. İkincisi de siyasi ve ekonomik unsurların hareket ve manevra kabiliyeti kullanım yüzdeleri. Gene yaşımın içerisinde iyi değerlendirebildiğim kadarıyla 2007 yılı açık ve net olarak ifade ediyorum, en kazançlı yıllarımızdan birisi oldu.

            2007 yılının benden böylesine olumlu not almasının nedenlerinden birisi de 2006 yılın aratmadığı gibi, 2008 yılı için makul ve mantıklı güzel hayaller kurmamız ve beklentiler içerisine girmememize de vesile oldu. Şimdi bütün bu yazdıklarımdan sonra okurlarımızdan benim gibi düşünmeyenler bana şöyle bir soru yöneltebilirler. “Sizi 2007 için böylesine müspet düşündüren somut olaylar nedir?” diyebilirsiniz. Ama inanın böyle düşünmeme sebep sadece kendi özel hayatımdaki gelişmelerden ziyade, ilçem ve ülken adına yaşadıklarımız öncelikli ve ağırlıklı sebep olmuştur. Benim sadece kendimi zorladığım şey şurasıdır; “Acaba tarafsız ve objektif değerlendirme yapıyor muyum, yoksa bir takım saplantı ve önyargılarla mı düşünüyor karar veriyor ve bunları doğru diye sizlerin önüne sunuyorum?…”  Evet, inanın tek kendimi zorladığım nokta bu.

            İnanıyor ve umuyorum ki sizlere yanlış ve taraflı önyargılı görüşlerimi aktarmıyorumdur. Yoksa eğer benim yüzümden birkaç beğenerek yazılarımı okuyan özellikle gençlerimizden bir tanesini bile yanlış düşünmesine sebep olursam inanın çok üzülürüm. Neyse olayı dağıtmayalım ve sonuca gelecek olursak. Tabiî ki herkesin doğrusu kendine doğru ve şahsını bağlar. Buda benim doğrularım ve görüşüm.

Sonuç olarak ben 2007 yılına sonsuz teşekkürlerimi bildiriyorum. En azından bize bugünümüz ve yarınlarımız adına karamsarlık aşılamayıp umut ve huzur verdikleri için. 2008 Yılına da hoş geldin, sefa geldin diyorum. Umarım 2007 yılını aratmaz, hatta tez zamanda unuturusun ve bizler de çok daha sağlık huzur ve başarı dolu günler, haftalar ve ayalarını doyasıya yaşarız. Tabiî ki gene tekrarlıyorum ki; biz neye layık isek sende bize ancak o kadarını yaşatacaksın. Bizde artık kendimize yakışanı yapmak durumundayız.

Bütün ilçem, ülkem ve insanlık âleminin yeni yılını tebrik eder sağlık, huzur ve başarı dolu yıllar dilerim.

 

ADAM GİBİ******************
İnsan ana bacı yari üzer mi
İnancına sadık fikri ezer mi
Aslı aslınadır, nesli nesline
Doğru bildiğini,eğri çizer mi...
***********HİKMETLİ SÖZLER

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.