Fatıma Nur Mücevher

Fatıma Nur Mücevher

Gençliğimize Sahip Çıkmalıyız

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte yeni çalışmalara da başlamalıyız. Gençliğin sorunlarına, ihtiyaçlarına ve gençler adına yapılacak ahlak ve maneviyat dolu eğitimlere yer vermeliyiz.

Bu boşluğu düne kadar doldurduğunu sanan Gülen Hareketinin bu dönemde etkisini kaybettiğini görmüş olduk. Din’i İslam’a hizmet demek; Menfi  menfaatlerden inancı ve imanı uzak tutmak demektir. Bunu yapamadığımız vakit ağacın dalındaki yaprağa benzer hizmetimiz. Mevsimi geçince yere düşer.  Oysa amaç hakkı üstün tutmaksa, asıl gaye Hakk’ka hizmet etmekse;  4 hizmetinizin önüne engel koyulurken “Bismillah” dersiniz, 5’nci hizmetle yola yeniden koyulursunuz. Atını alan yolunuzu alamaz.  Bu inançla daha güçlü doğrulursunuz.

Neyse efendim geri dönelim. Geçtiğimiz dönemlerde Düzce üniversitesinde genç kızlarımızın bir konserdeki hali sosyal medyayı sallamıştı. Zaman öyle bir zaman ki; Ahlak ve maneviyat tahribatı birçok koldan yapılıyor. Bunu reklamlar, sosyal medya, bilbortlar, TV. , gazete, dergiler hatta Müslüman kesimi temsil ettiğini sanan Âlâ Dergi’si de desteklemektedir.  Tüm bunları görüp kör kalmak demek,onlardan bir farkınız olmadığını gösterir.

İnançlı kesim artık inancının arkasında fakat söylemleri neticesinde. Eylemlere geçmeyen inançlarımız bizi bir kuyunun, karanlık bir kuyunun içinden çıkarmaya yeter mi? Bakınız ifsat yolunu cennet yolu diye göstermeye çalışıyorlar. Bakınız inandığımız değerler günden güne azalıyor.  İmanımızı daha çok harlamalıyız. İfsat yolunu gösterenlere imanımızla ıslah yolunu gösterme gücü versin Allah.

Efendim diyeceğimiz o ki;
Üniversitemiz bünyesinde şehrimize gelen kardeşlerimiz için gerek İl Müftülüğümüz gerekse STK’larımız Ahlak ve Maneviyat eğitimleri vermeli. Bu eğitimleri cazip hale getirmeli. Üniversiteli, büyüktür-söz dinlemez vs kısmını geçelim, biz bize düşeni yapalım. 

Türkiye’nin ve hatta dünyanın en köklü gençlik hareketi olan AGD ‘yi bu anlamda bu vesile ile tekrar tebrik etmiş olalım. Türkiye’nin hangi ilinde olursanız olun, evlerinde yada yurtlarında kalın/kalmayın kapısını çaldığınız zaman açılacaktır. Yeni bir dünya’nın kurulması genbçliğe bağlıysa,bu gençliğin  AGD yanında. 

Selam ve dua ile…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.