Gelecekten umutluyuz

Karapınar’ın ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanıyor. Ancak son yıllarda çeşitli etkenler ekonomimizin mecburen değiştireceğe benziyor.

Tarımdaki sıkıntılar, hayvancılığın gün geçtikçe geriye gitmesi suratları astı.

Ancak son birkaç yıldır MTA’nın yaptığı çalışmalara yüzümüzü güldürdü.

Özelikle Kömür Arama çalışmalarında şu ana kadar çıkan sonuçların geleceğimizin güzel olacağını müjdeler gibi.

Bunun yanında MTA’nın çeşitli yerlerde yaptığı farklı çalışmalar da olumlu sonuçlanırsa Karapınar’ın birkaç yıl sonra ekonominsin ne derece iyi durumda olacağını söylemek abartı olmaz diye düşünüyorum.

Geçtğimiz hafta sonu MTA yetkililerin, ilçe bürokratları ve sivil toplum kuruluş başkanlarını bilgilendirme toplantısı düzenledi.  Yetkililerin verdiği bilgileri burada açıklamayacağım.

Ama yapılan çalışmaların sonuçlanmasından sonra hem ilçe adına hem de ülkemizi adına çok önemli katkılar sağlayacağı muhakkaktır.

GÖLLERE DİKKAT!

Yaz mevsimin iyice kendisini hissettirdiği şu günlerde birçok şehirde küçük yaştaki çocukların boğulmalarını üzüntü ile izliyoruz.

Boğulma hadiselerinde tedbirsizlik ve gençlik heyecanı olayları artırıyor.

Karapınar da yer alan göllerimize hafta sonları çocuk yaşta çocuklarımızın gittiğine şahit oluyoruz.

Ne yazık ki çocukların karayolu kenarlarından motosiklet ve bisiklet ile göllere gitmelerine göz yumulmaktadır. Trafik suçu işleyen sürücülere karşı gereğini yapan polislerin, üzücü olay yaşanmadan tedbir almasını bekliyoruz. Hem karayolu yoğunluğu hem de yol yapım çalışmalarının olduğu göz önüne alınırsa olayın önemi daha çok ortaya çıkar.

Trafik ekiplerinin gün boyu kontrol altında tuttuğu yoldan çocukların bisiklet ve motosiklet ile göllere gitmesine ve yaşanabilecek üzücü olaylara karşı, küçük yaştakilerin geçişine izin vermemelidir.

 Aynı yolda önceki yıllarda ölümlü kazalarında yaşandığını hafızalarımızda canlandırırsak kaygılanmakta hiç de haksız olmadığım ortaya çıkacaktır.

NAZİFİ KALBİMİZ’E GÖMDÜK

Mavi gözlü sarı saçlı, güler yüzlü Nazif’imiz artık yok. Gülüşü ile herkese pozitif enerji yükleyen Nazif Biltekin’ni kaybedeli tam 1 hafta oldu.

Genç yaşta hayata veda eden sevgili Nazif’in sevenleri sokaklara sığmadı.

Sempatik hareketleri ile 28 yıllık ömründe hep sevecen yaklaşım gösteren Nazif’in ölüm haberini Acıgöl de aldım.

O an neler hissetliğimi anlatamam. Bire bir görüştüğün insanın kuş misali uçup gitmesine karşısında “Allah rahmet eylesin” diyebiliyoruz. Genç oluşu acıları biraz daha artıyoruz. Bir de arkasında 4 yaşında öksüz bırakırsa gözyaşlarımız sel olup gidiyor.

Yoldan giderken korna çalan ve espri yaparak gülücükler dağıtan Nazif’i artık bir daha göremeyeceğiz. Ama onun gülüşü ve hareketleri kolay kolay hafızalarımızdan silinmeyecek.

Çok sevdiğim Nazif’in “Mithat abim” deyişini ve ardından  kahkahasını unutmam mümkün değil…

Sevgili İsmail Biltekin abime ve tüm sevenlerine bir kez daha başsağlığı ve sabır diliyorum.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.