Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

GEÇ AÇILDILAR

evksiz ama sakin, kontrollü, sonuç odaklı,  Aykut Kocaman maçlarından birini daha izledik Konya’da. Bu kez Konyaspor’un başında değil rakip Fenerbahçe’nin, “aşkının” başındaydı. 
 
Zaten aşık olduğu için gitti. Konyaspor’a çok şey katıp, kendisi de çok şey kazanıp gitti. 
 
Bıraktığı takım çuvalladı. Gittiği takım ise yine yavaş yavaş yükseldi. “Adam” oldu. Bıraktığı takımdan 4 oyuncu farklıydı. Onlar da takıma katkı sağlamıştı ama oyuncuların ötesinde sistem değiştiği ve oturmadığı için önemli bir hazırlık yaptığını sanmıyorum. 
 
Takımını kendi sahasında tuttu ve sabırla Konyaspor’un gelmesini bekledi. Top onlardayken kolay kaybetmediler ve yüklenmek yerine açık aradılar. Ancak Mehmet Özdilek Kocaman’ın istediğini bu kez yapmadı. Aynı taktikle karşılık verdi. Mehdi’yi gol bölgesine gönderip O da sabırla açık arayınca ilk yarı garip şekilde iki takımın toplam iki pozisyonuyla bitti. 
 
İkinci yarı sabır testini geçemeyen Aykut Kocaman oldu. İlk 10 dakikadan sonra Konyaspor’un üzerine fazla gitti ve savunma dengesini bozdu. Ömer Ali savunma ve Kaleci Volkan’ın müşterek hatasını çok iyi değerlendirdi ve Konya’yı coşturdu. Bursaspor maçında ıslıklandığı için Konya’dan gitmek isteyen Ömer Ali kendisini yeniden cesaretlendiren Mehmet Özdilek’e “abi gibi” sarıldı. 
 
Daha sonra çok yoğun baskı yaptı konuk takım ama Konyaspor savunması ve Serkan iyi savuşturdu. Yan toptaki hata ise affedilmezdi. Bomboş kalan Mehmet Topal, basit bir kafa golü attı. 
 
Kalan 20 dakikada tabirimi mazur görün ama fantezi yapmaya gerek yoktu. Konyaspor savunmaya fazla gömülmeden rakibinin ataklarını savuşturmayı başarırken öne geçebilecek harika bir fırsat da yakaladı. Manyama’nın kafası direkten döndü. 
 
 Kalan dakikalarda Fenerbahçenin oynadığı oyunla gol atamayacağı belliydi. Bir puan moral açısından çok önemli. Hem de Fenerbahçe’den... Ama keşke daha önce böyle oynasalardı. 
 
Bursaspor maçından sonra Ali Çamdalı, “suç bizde değil” demişti. Madem kötü sonuçların sizin oyununuzla ilgisi yok, bu maçta nasıl çok iyi futbol oynadınız ve sonuç aldınız? Neyse buna fazla takılmayacağım çünkü şu an sahadan daha önemli bir konu var. Ak Parti İl Başkanı Hasan Angı’nın çok ağır ve muhtıra niteliğindeki açıklaması Konyaspor’un geleceği için büyük önem taşıyor. Yönetim bakalım nasıl tavır sergileyecek?

Önceki ve Sonraki Yazılar