Durali Göğüş

Durali Göğüş

Gazze’de Zafere Koşmak

Öyle zamanlar yaşıyoruz ki bu zaman çokça aynı vahşetin hüznüne boğar insanı. İnsanı diyorum çünkü katliamlar bazen insanlıktan uzaklaşmış tipleri hiç rahatsız etmez, en ufak bir hüzne boğmaz. İkisi de insan, gel gör ki biri kardeşine yapılan vahşeti dert edinmiştir, diğeri ise habersizdir kendi yaşamının konforunda zevki sefa girdabında savrulmakta. İnsanlık günlerdir yaklaşık yetmiş yıldır lanetli kavmin zulmünü seyretmeye devam ediyor ne yazık ki. Terör devleti İsrail mazlum ümmetin emaneti Filistin halkına ölüm kusmakta. İnsanlık ise bu zulümde yitik konumda, özelliğini kaybetmiş durumda. Son iki asırdır dünya siyasi yaşamını düzenleyen yöneten büyük şeytan (ABD)dır. Emperyalist iştahla bölgeleri ateşe atarak, kan ve gözyaşına boğduğu somut olarak nettir. Afganistan, Irak, Suriye, Filistin otuz- kırk yıldır PKK, FETÖ, DHKPC vb. gibi terör örgütleri ile ülkemizde. Ukrayna’yı da ateş çemberinde yakmaya devam etmekte. Burada şunu insanlığın beynine kodlaması gerekiyor. Şeytanın aklı Siyonizm’dir.

Küresel büyük şeytanın şuan başındaki demans kukla sadece yürüyen bir robottur. Gazze’de insanlığın öldüğü konusunda vicdan sahibi herkes hemfikiriz. İnsanların son halini gözler görmüyor, kulaklar duymuyor, kalpler ve vicdanlar taşlaşmış, ruhlar ölmüş yürüyen cesetlere evirilmiş durumda. Batılı medeniyetin yönetimleri ve halkları için bunu net olarak ifade edebiliriz. Edebiliriz de ya bizim İslâm aleminin idareci ve halklarına ne demeliyiz. Elbette orada da ruhsuzluk girdabında kardeşlik duygusunu yitirmiş beyaz adamın havuzuna savrulanlara rastlanmaktayız. Batı aklı ile zihinleri ve kalpleri beslene aydın zümresinin üst tabaka zavallıları aynı ağızda şeytanın sözcülüğüne soyundular bu vahşette. Mazlum Filistinli çocukların, kadınların, ihtiyarların katledilmelerini gizlediler iç dünyalarında. Küresel medya baronları Hamas’ın İsrailli sivilleri katlettiği yalanlarını aktardılar ekranlarına. Yok Filistinliler toprak sattılar, yok Hamas böyle olacağını bilmiyor muydu? Buna inanların tarihi kaynaklara göz atmalarını söyleyebilirim ancak. Yalan tarih duyumları algısı çemberinden kurtulmalarının yolu gerçekleri araştırmaktan geçer. Tarihlerinden bugüne aynı davranan bir kavim ve toplum karakteri Siyonizm.

Sanki 1948'de Hamas mı vardı? Hamasın geçmişi 1987'de Şeyh Ahmet Yasin’in "Dirensek de öldürüyorlar direnmesek de biz direnmeyi seçtik." ‘’Cihad’’ında yatmaktadır. Siyoniste destek haberlerini yaparken zerre kadar sıkılmadan, utanmadan ihanet içinde iftirada bulundular Müslüman kardeşlerine. O zaman İslam alemi acilen içine dönmelidir.

Filistin Gazze’dir. Gazze’de Filistin’dir. Filistinli çaresizin umudu Müslüman devlet ve halklardır. Gazze’yi kalbine ve ruhuna kodlamış Müslüman, 70 yıldır ve şuandaki vahşet karşısında ‘’Çaresiziz ne yapacağımızı bilmiyoruz.’’ şokunda. Ey Müslüman kardeş, çaresiziz çıkmazındaysanız bilin ki ‘’Çare’’ sizsiniz. Müslüman Devletler siyasi ve diplomatik çözümde bir ve beraberce birleşerek ağırlıklarını ve caydırıcı güçlerini devreye sokmalıdır. Müslüman halklar da büyük şeytanın lanetli kavme desteğini kırmak için her türlü boykotu kararlılıkla uygulamalı. Yerli ve kendi kardeşlerimizin ürünlerine yönelmemiz elzemdir. Protestoları, mitingleri, yürüyüşleri, duaları aralıksız sürdürmeli. Bir kere yapıp biz elimizden geleni yaptık diye köşesine çekilip vahşeti izleme gafletine asla düşmemelidir. Şu asla hafife alınmamalı: İsrail ve destekçileri ABD, AB’nin ürünleri boykot edilmelidir. Boykot en büyük caydırıcı güçtür. Emperyalistlerin gücü, inancı, siyaseti ekonomik güçtür. Ekonomilerinin bozulması onların en büyük korkusudur.

Müslüman halklar Müslüman kardeşleri ile ticaret hacmini yükselterek güçlü ve lider ülkeler yolculuğunda ellerini taşın altına koymalıdır. Küfür nasıl ki Siyonisti koruma amaçlı uçak gemilerini km’lerce uzaktan desteğe gönderiyor. Biz de kardeşlerimiz için tüm olumsuzlukları olumluya dönüştürmede ülke yöneticilerine destekte elimizi taşın altına koymalıyız. Burada ümmetin umudu İslam’ın sancaktarı ülkemiz için imanımızı, vatan ve bağımsızlık sevdamızı güçlü ve diri tutmalıyız.

Umudunu kaybetmiş ümmetin ümitlerini yeşertmek için;

Dünya da vahşetin sona ermesi ve hakikat medeniyetinin tekrar inşası için;

İnsanlık ve dünyanın huzura kavuşması Özgür Filistin’in kurulması İçin;

Güçlü Müslüman Lider Ülke yolunda bir ve beraberce çok çok çalışmalıyız.

Bir buçuk milyar Müslüman Unutmayalım ki "Zulümü yapanların zulmüne rıza zulümdür."

Hamasın ‘’Aksa Tufanı ‘’Üstad Necip Fazıl’ın mısralarında dediği gibi:

Surda bir gedik açtık; mukaddes mi mukaddes! Ey kahpe rüzgâr; artık ne yandan esersen es!

Filistinli Kardeşlerimize Özgürlük Yolunda Selam Olsun…

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum