Salih Sedat Ersöz

Salih Sedat Ersöz

Gazetecilikte marka isim: Mustafa Arslan

Selçuklu Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı ve Merhaba Gazetesi sahibi değerli dost, kıymetli kardeşim Mustafa Arslan beyefendi, Basın İlan Kurumu Genel Kurulu Anadolu Gazete Sahipleri Temsilciliği’ne üçüncü kez yeniden seçildi.

Türkiye genelinde binlerce gazetenin sahibi ve temsilcisinin katıldığı seçimde; iki dönemdir Anadolu Gazete Sahipleri Temsilciği görevini, bir dönemdir de Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüten Selçuklu Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Arslan, katılımcıların büyük çoğunluğunun oyunu alarak güven tazelemiş oldu.

Daha önce bu göreve iki defa seçilerek gelen Mustafa Arslan kardeşim, yapmış olduğu hayırlı faaliyetler ile Anadolu Gazeteciliğinin önünü açmış ve Anadolu Gazeteciliğinin sesini tüm Türkiye’ye duyurmuştur.

Geçen hafta sonunda yapılan seçimlerde aynı göreve yeniden ve daha büyük bir oyla seçilen Mustafa Arslan, böylece temsilcilik görevini 4 yıl boyunca hakkıyla, başarıyla ve büyük bir özveriyle yaptığını ispatlamıştır.

Bir dönem benim de görev yapmış olduğum Türkiye’de Yarın gazetesinin zorluklarını aşarak Konya’nın en etkili gazeteleri içinde yer alan Merhaba’ya ulaşmasının yanında ilave gazeteler, TV ve radyo kanalları ile mesleğinde büyük başarılara imza atan ve Selçuklu yayın grubunu oluşturan Mustafa Arslan, son yıllarda sadece Konya’da değil Anadolu’nun dört bir köşesinde hizmet yapmak amacıyla temsilcilik görevine talip olmuştur.

Görev yaptığı süre içinde Anadolu gazeteciliğinin problemlerini çözmek, kalitesini yükseltmek ve Anadolu’nun sesinin daha da gür çıkmasını sağlamak adına yoğun bir faaliyet içinde olan Mustafa bey kardeşimin bundan sonra da daha büyük bir fedakârlık içinde çalışacağına inancım tamdır.

Aldığı her görevde başarılarından söz ettiren Mustafa Arslan ismi, gazetecilik alanında yaptığı çalışmalarla âdeta bir marka haline gelmiş ve gazeteci meslektaşlarına öncü ve örnek olmayı başarmıştır.

Sadece gazeteciliği ile değil bununla beraber insanlığı, ahlâkı ve mütevazılığı başta olmak üzere her hâliyle çevresine örnek gösterilecek bir insandır Mustafa Arslan…

Dostluğu, kardeşliği ile gönüllerde yer eden ve Allah için sevilecek dostların zirvesinde yer alan mümtaz bir kişiliktir Mustafa Arslan…

Gazeteciliğin kitabını yazan Mustafa Arslan’dan öğrenilecek çok şey vardır. Geçmiş yıllarda yayınladığı “Ne Haber” kitabı da sadece gazeteciler için değil, hayatta başarılı olmak için çaba sarf eden herkes için bir başucu kitabıdır. Kitabın ne kadar faydalı bilgilerle dolu olduğu, ancak okunduğu zaman anlaşılmaktadır.

Oldukça tartışmalı geçen zorlu bir seçimden başarıyla çıkan Mustafa Arslan’ın seçimlerden sonra yaptığı açıklaması tam da kendisine yakışacak şekilde ve herkesi kucaklayıcı bir içerikte idi.

Seçimden Anadolu Basını’nın güçlenerek çıktığını işaret eden Mustafa Arslan, “Seçim geride kalmıştır. Şimdi çalışma, hizmet üretme zamanıdır. Bütün meslektaşlarımızı kucaklayarak, iletişim ve istişare kanallarını daima açık tutarak, yerel basının Türkiye’nin geleceğine, özgürlüğe ve kardeşliğe bundan önce yaptığı katkının güçlenerek devam etmesi için var gücümüzle çalışacağız” demiştir.

Anadolu basınını ihya etme faaliyetleri içine Konya basın camiasının çatlayan yapısını onarma görevini de ilave edeceğini düşündüğüm Mustafa Arslan kardeşimi tebrik ediyor, Cenab-ı Hak’tan hayırlı ve başarılı faaliyetlerinin devamını niyaz ediyorum.

Mutlu yarınlar efendim.

Önceki ve Sonraki Yazılar