Filistin için bir şey söyle!

Yıllardır hep böyle; bir gündeme geliyor, bir gündemden düşüyor. Ama gündemimizdeki yeri değişse de o, insanlığın dinmeyen yarası olarak kan ağlamaya devam ediyor. Araya başka yaralar da giriyor. Ama bu geçici yaralar sağalıyor ve diniyor, o ise hala kanıyor, hala yanıyor.

Babalar ağlamayı unutmuş, anaların ağıtları yırtıyor yürek kafeslerimizi, ölen minik minik bedenleri başka minik eller okşuyor.  Evet, Filistin’den söz ediyorum, insanlığın görüp göreceği en büyük insanlık trajedisinden yani.

Bunun yanında, ‘bana ne Filistin’den’ diyebilir miyiz? Diyenler diyebilir, ama biz ne olursa olsun diyemeyiz. Kudüs orada çünkü. Kudüs, şu yüreğimizin üzerinde bir tül gibi duran, namusumuz, şerefimiz, onurumuz Kudüs.

Mescid-i Aksa orada. Yani Müslümanların ilk kıblesi, Kur’an-ı Kerim’de etrafı mübarek kılındığına dair haber verilen Mukaddes mabet. Allah’ın Resulü’nün, Mescid-i Haram ve Mescidi Nebi’den sonra yeryüzünün en mübarek mekânı olduğunu söylediği yer.

Evet, “Filistin bir sınav kâğıdı her müminin önünde” ve sınav devam ediyor. Can sıkıcı ve bir o kadar da trajedik bir sınav. Savaş, kavga anlaşılır bir şey ama bu soykırımı kabullenmek ne ağır geliyor insana.

Otomatik silahlara, tanklara karşı taşlar ne kadar da yetersiz. Yetersiz ama onurlu.

Ellerinde taşları onurlu savaşın çocukları Filistinliler, ya bizler hala sıcak evlerimizde yaşananları tam olarak hissedemiyoruz. Aslında bir şeyler söyleyeceğiz de; “ah şu seçimler olmasa” hadi oy kaybına uğrarsak. Filistin’de ölen bebeklerin oyu yok değil mi? olsa idi onlara gider miydik?

Hadi herkes Filistin için bir şey söylesin, elimizden bu geliyor desin ve söylesin.

Bu bir dua çağrısıdır. Çünkü gündemimizin birinci sırasında olmasa da, Filisitin’deki büyük trajedi artarak devam ediyor...

Ereğli’de bu mezalime dur demek için Sivil toplum örgütleri Pazar günü Saat 13.00 de Kuyubaşı kavşağından başlayan ve Yunus Emre kavşağında biten bir miting ve yürüyüş tertip ediyor. Herkesi bu yürüyüşe katılmaya davet ediyorum. Türk Bayrağını alan herkes ses versin.

Haydi sende Filistin için bir şey söyle………

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.