Fidan’ın hızlı büyümesi beni korkutuyor

Çözüm sürecinin kilit ismi MİT Müsteşarı Hakan Fidan, 1968 yılında Ankara'da doğmuş. 1986'dan 2001 yılına kadar Türk Silahlı Kuvvetleri'nde 15 yıl astsubay olarak görev yaptıktan sonra. Askerlikten istifa etmiş. Sonra bir yıl Hacettepe ve Bilkent Üniversitelerinde uluslararası ilişkiler alanında dersler vermiş, ardından Almanya'daki NATO Süratli Reaksiyon Kolordusu Karargahında bir yıl görev yaptıktan sonra, 14 Kasım 2007'de Dış Politika ve Uluslararası Güvenlikten Sorumlu Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığına atanmış, 2008 kasım ayında Uluslararası Atom Enerjisi Kurumunda bir yıl  Yönetim Kurulu Üyeliği, Bir yıl Millî İstihbarat Teşkilatı Müsteşar Yardımcılığı,  ve  Hakan Fidan MİT Müsteşarı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nde bir astsubayın birer yıl arayla inanılmaz yükselişi. Biraz garip geldi, Toplum karşısında bir laf bile etmeden, konuşmadan bu yükseliş, ister istemez insanların merakını uyandırmaktadır.

Cumhuriyet tarihinde değişik dönemlerde bu tür liderler birileri tarafından, ya Hakan Fidan gibi yetiştirilmiş, ya da bir yerlerden bulunup milletimizin önüne çıkarılmıştır. Adnan Menderes'i siyaset yolculuğuna Atatürk bulmuş çıkarmıştır. Süleyman Demirel”i siyaset sahnesine iten dönemin Askeri cuntasıdır. Bülent Ecevit”i üniversite bile okumadan başbakanlığa kadar yükselten İsmet İnönü olmuştur.

Sonra, Necmettin Erbakan”ın kendi imkânlarıyla milletle beraber adım adım yükselmesini engelleyen lerde vardır. Turgut Özal, Abdullah Gül, Tayip Erdoğan gibi değerleri bulup Türk siyasetine emanet edende Necmettin Erbakan olmuştur. Arada birde özel yetiştirilip Türk siyasetine itilen Mesut Yılmaz gibi beceriksiz liderlerde yok değildir.

Günümüzde, birileri de Hakan Fidanın yükselişine vesile olmuş, belkide Türkiye”nin geleceğinin liderini yetiştirmiştir. Ama bu kişi kimdir? Sayın Recep Tayip Erdoğan mıdır? Yoksa tamamen farklı kişi kurum ve kuruluş mudur? İşte bu konuda tereddütlerim vardır.

Görünen, Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı olan Hakan Fidan'ı Bu genç, burada kalmamalı dedi, teamüllerin aksine çok kritik bir görev olan MİT müsteşarlığına seçti. Cumhuriyet tarihinde, Batının yakın adamı olmakla övünen yöneticilerin elindeki MİT'te büyük devrim oldu.

Cumhuriyet tarihinde ilk kez İsrail Savunma Bakanı'nın saldırıları ve Siyonist Batı medyasında hakkında yapılan kafa karıştırıcı yayınları, muhalefetin olumsuz yaklaşımları, Hakan Fidanı daha da büyüttü.

Sonra 7 Şubat 2012 tarihinde Malum o sahsın savcıları tarafından ifadeye çağrılması Hakan Fidanın önündeki tüm engelleri kaldırdı ve bugünlere getirdi.

Herhalde Hakan Fidan milletvekili seçilip Meclis'e girmek için aday olmadı. Şimdiden herkes onu "Bakan" olarak görüyor. Dışişleri Bakanı mı olur?, Başbakan Yardımcısı mı olur? Sonra ne olur? Bunları bende çok merak ediyorum.

Merak ettiğim bir başka konuda son anda cumhurbaşkanının Hakan Fidan ile ilgili açıklaması, Tayyip Erdoğan’ın yetiştirdiği Fidan elinden kayıyor mu? Yoksa kendisine biçilen rolün gereğini mi yapıyor? Bunu zaman gösterecek. Tek dileğim sayın cumhurbaşkanının ileride bu konuda kandırıldık dememesi.

Tayyip Erdoğan, 2019'da da BAŞKAN seçilerek 2024'lere yürürken, Ahmet Davutoğlu ve Hakan Fidan'ı neler bekliyor? Ömrümüz yeterse hep birlikte göreceğiz.. 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum