Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

FATİH TERİM’E ÇELME!

Konyaspor Yönetimi transferleri yine son günlere bırakarak taraftarına heyecan fırtınası yaşattı. Yatabare’nin sakatlanması işleri iyice karıştırırken önce Jahoviç sonra da bir futbol efsanesi olan Eto’o’nun alınmasıyla fırtına yerini ılık rüzgarlara bıraktı. Bir aydır yönetime olmadık hakaretleri yapan küfürler eden bazı sosyal medya taraftarları “helal başkanım, işte bu, süpersiniz” çığlıkları atmaya başladı. Bazı yöneticilerin de bu olumlu havadan faydalanıp kafalarını bir anda çıkarmaları pek manidardı.

Neyse Konyaspor iyi olsun, taraftar mutlu olsun da gerisinin pek önemi yok. Umarım bu oyuncular takımı berbat durumdan kurtarmak için elinden geleni yapar.

Galatasaray maçına yeni transferleri görme umuduyla giden taraftarlar normal ilk on biri de göremedi. Avrupa maçlarında olduğu gibi yedek oyunculara şans veren Mehmet Özdilek, Galatasaray’ı ilk yarı ağırlıklı olarak kontrol etti ve şansın yardımıyla bir de gol buldu. Hem golde hem de ileri uçtaki hareketlilikte Orkan’ın büyük katkısı oldu.

İki takımın da direkten dönen topları dışında ilk yarı sakin geçti ama ikinci yarı Fatih Terim baskı emri verdi.

Kanatları iyi kullanarak ters toplarda boş alan buldular ve Kaleci Patrick’in Sinan Gümüş’e hediye ettiği gol ile eşitliği yakaladılar. İkinci golü de Selim Ay’ın berbat markajından kurtulan Serdar attı.

Öne geçen Sarı Kırmızılılar kendini yormamak için savunmaya çekildi ama Konyaspor çok tehlikeli iki pozisyon buldu. Jahoviç ve Skubiç’in kaçırdığı goller akıl alır gibi değildi.

Oyuna Gomis’i alarak Konyaspor’un üzerine gelmesini engelleyen Terim, Konyaspor’u hafife almanın bedelini ödedi. Doldur boşaltlarda tehlikeli olan Yeşil Beyazlılar yeni transferi Jahoviç’in golüyle beraberliği yakaladı. Yarı finale koşan Fatih Terim’e güzel bir çelme takıldı.

Beraberlik kötü bir sonuç değil ama sonuca ve oyuna giren futbolcuların katkısına bakınca hayıflanmamak elde değil. Kupada ilerlemek istiyorsan neden yedek kadroyla çıkıyorsun? Yok, “benim önceliğim lig” diyorsan neden rezerv ettiğin oyuncuları maça alıyor ve bu kadar asılıyorsun?

Garip işler...

Bence Konyaspor lige odaklanmalı. İstanbul’daki maç bu kadar kolay olmayacak. Galatasaray’a çelme takmak güzel ama bu maçlar takımın ligde kalma konsantrasyonuna zarar verirse o yapılan transferler de Konyaspor da çöpe gider Allah korusun!

Önceki ve Sonraki Yazılar