Evet, Kablonet Yerli ve Milli

Geçtiğimiz hafta, biraz da uzun süre bekletilmiş ve ne kadar daha bekletileceğimizin bize belirsiz görünmesi üzerine, sitemkar bir yazı yazmıştık: Kablonet Yerli ve Milli mi? diye. Kişi, sevdiğine sitem edermiş. Bizimkisi biraz da bundan kaynaklanmıştı. Yazının yayınlanmasının üzerinden çok fazla vakit geçmeden Türksat’ın ilgili birimlerinden arkadaşlar aradı. Sosyal medya üzerinden daha önce attığım tivitleri takip eden bir ilgili eposta yoluyla ulaşarak sorunun ne olduğunu, ilgili birimde çalıştığını çözmek için yardımcı olmak istediğini ifade ettiler.

Yazı yazıncaya kadar geçen süre içerisinde ben bir başka tv hizmet sağlayıcı ile abonelik sözleşmesi imzalamış kullanmaya başlamıştım. İnternet hizmeti için de görüşme yapmış, o sabah sözleşmesini imzalayacaktım. Bu konuda da kararlıydım. Ancak, sosyal medyadan müşteri hizmetlerine ilgili birimlerden ulaşılıp sorunun ne olduğunu ve çözmek istediklerini ifade etmelerine rağmen kararımı değiştirmemiş, iptal edilmesini istemiştim. Ancak, Türksat Konya İl Müdürü Sayın İsmail Safa Tekin'in telefonu düşüncemi değiştirdi.

Telefondaki ikna edici güzel iletişim dili, soruna yapıcı yaklaşımı bir il müdüründe olması gereken incelikteydi. Her ne kadar yazıma çok kızmış olduğunu tahmin etsem de konuşmasında bunu bana yansıtmadı. Uzun konuşmamızda sorunu dinledi, “Sonuçta 15 Temmuz hain darbe girişiminde hainlerin ilk baskın yaptığı, şehit veren bir kurum olduklarının” altını çizdi. Bu noktada hemfikir olduğumuzu ve bu yüzden duyarlılık göstererek Yerli ve Milli Kablonet’i tercih ettiğimizi ifade ettim. Konya’da böyle bir duyarlılığın çok yüksek olduğunu en çok abonelik talebi alınan iller arasında olduğunu ifade etti. Sonuçta etkili iletişim dili, nezaketi ve ikna kabiliyeti ile bize düşüncemizi değiştirtti. Başka hizmet sağlayıcıdan almaya başladığımız Tv aboneliğini ceza ödeyerek iptal ettirdim ve Kablonet Tv ve internetini kullanmaya başladık. Kendisine ve şahsında Yerli ve Milli kurumumuz Kablonet’e teşekkür ediyorum.

 

Konya’nın Kaybı mı?

Necmettin Erbakan Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Felsefe Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr. Erdal Baykan Mersin üniversitesine geçici görevlendirme ile dekan olarak atanmış. İlk olarak Konya’dan gittiğini düşündüğüm için üzüldüğüm, ancak geçici olduğunu öğrenince kendi adıma sevindiğim bir durum.  Cumartesi günleri Çizgi Kitabevi sohbetlerinde tanıdığım ve sohbetinden keyif alıp istifade ettiğimiz Erdal Baykan hocaya yeni görevinde başarılar diliyorum. Meram Düşünce Akademisi koordinatörü de olan Prof.Dr.Erdal Baykan’ın burası ile ilgili çok güzel düşünceleri vardı. Umarım hayata geçme şansı bulur. Bu arada, Meram Düşünce Akademisi ikinci dönem kayıtları başlamış. Ah, biz öğrenciyken yoktu böyle şeyler, kıymeti bilinmeli. 

 

 

 

    

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.