Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

Erhan bu kez de kovulur mu?

“…Konyaspor Teknik Direktörü Nurullah Sağlam, çarşamba günü antrenman sırasında bir karar aldı. Türkiye’nin en önemli sol kanat oyuncularından olduğunu bildiğimiz Erhan Albayrak’ı antrenmandan kovdu. Zaten daha önce Da Silva’yı oynatacağının sinyallerini vermiş ancak Erhan’ın kurnazlık yaparak çektiği resti görmek zorunda kalmıştı. Sağlam, “El mi yaman, bey mi yaman?” dedi ve Erhan’ı kovdu. Bir gün önce, bana, Erhan’ın yaptığı yanlışları anlatmıştı. O gün anlamıştım bir şeyler olacağını ancak bu kadar erken beklemiyordum. Çünkü Erhan da nelerden muzdarip olduğunu aynı şekilde dile getirmişti. “Yüzünü görmek istemiyorum” diyen Nurullah Sağlam, sonra da “Onun işi bitti, ben burada olduğum sürece Erhan yok” deyiverdi.

 

Nurullah Sağlam kendine çok güveniyor ve Erhan gibi bir oyuncuyu kadro dışı bırakıyor. Demek ki sıkıntı yaşamayacağını düşünüyor. Getirdiği Brezilyalıya ve dolayısıyla takımın Erhan olmadan da başarılı olacağına inanıyor yani kendine güveniyor. Diğer taraftan Erhan’a bakıyorsunuz, yönetime ve hocaya rest çekiyor. İlk on birde oynama garantisi istiyor. Da Silva ile savaşa girmek istemiyor. “Ben oynarım, forma almaya falan uğraşamam” diyor. Yani Erhan kendine güvenmiyor.”

 

Bu yazıyı 25 Ağustos 2006 tarihinde Erhan Albayrak, Nurullah Sağlam ve yönetim tarafından takımdan gönderildiğinde yazmıştım. Da Silva başımıza oradan kalmıştı ama Erhan da gitmeyi hak etmişti. 

 

Erhan çok kaliteli bir oyuncu.

Umarım bu kez kovulmaz.

 

Bu arada, kendini ispatlamış bu kadar oyuncuyu bırakın iyi oynatmayı bir arada tutmak bile büyük bir marifettir. Yönetime sunduğu tüm teklifler kabul edilen Raşit Çetiner’in maharetini maçlar başlayınca göreceğiz.

 

Başka diyeceğim yoktur. Daha ne diyeyim ki? 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar