Ergenekon, Psikolojik Saldırı, Hardal

Ya Esat abi, ya Efecan abi, Ergenekon hakkında neden bir şeyler yazmıyorsun diye. Aynı, neden? Siyasetle ilgili birşeyler yazmıyorsun tarzında da soruluyor idi, nerdeyse üç aydır bir istek var arkadaşlarımdan, okurlarımdan, kısacası beni tanıyan herkesden. Tabiki takip ettiğim yazarlar, kitaplar var okuyorum ve bazende malesef dostlarımızla konuşuyoruz. Aslında müslümanların gündemini hiçbir zaman medya belirlememeli bence. Kısaca bana sorulduğunda tek cümleyle ERGENEKON’u özetlemek gerekirse; Ergenekon’daki hiç kimse,bu kadar kolay karar alabilecek, insiyatif kullanabilecek kimse

değiller, bende dostlara derim ki, bu örgüt bana göre sanki ‘DIŞ ÜLKELERDEN YADA DIŞ ÜLKE DESTEKLİ VE KAYNAKLI’ derim akabinde de bir hikaye anlatırım.

Hikaye’ye göre, bir Alman, bir İtalyan, bir Fransız ve bir İngiliz aralarında köpeğe hardal yedirmek konusunda iddiaya tutuşurlar.

Alman önceliği alır, hardalı topak yapar ve köpeğin ensesinden tutarak zorla ağzına tıkar. Hayvanın ağzı yandığı için hardalı yemez ve çıkarır.

İtalyan hemen atılır, öyle olmaz der bir dakikika ve hardalı makarna şeklinde ufak parçalar halinde bölerek, köpeğe yedirmeğe çalışırsa da, hayvanın ağzı gene yandığından o da başaramaz.

Fransız’da, konuya kendi açısından yaklaşarak, hardalı önce sulandırıp, sos olarak köpeğe yedirmek için uğraşırsa da, bu uygulama ile de bir sonuç alamaz.

Sıra İngilize geldiğinde, İngiliz, önce köpeği okşayarak yanına çeker, sırtını sıvazlar, sonra, hardalı topak yaparak hayvanın arkasına yapıştırır. Köpek ardı yandıkça başlar hardalı yalamaya, kısaca, canı yandıkça yalar, yandıkça yalar ve sonuçta yalaya yalaya hardalı bitirir.

Akıllı ülkeler, hedef ülkeleri, istedikleri çizgide tutabilmek için, onlara hardalı öyle yedirirler ki, o ülkeler, neyi yediklerinin farkına vardıklarında iş çoktaaan geçmiş olur.

Başka ülke yok. Başka Türkiye yok. Kim olursa olsun, her ne sebeple olursa olsun, halkın iradesine güvenmeli, halkla birlikte hareket etmeli ve halkına saygılı olmalı, en az rahmetli Özal’dan bu tarafa, gerisini siz düşünün, gelip geçen hükümetleri siz boş verin.

Allah(cc) Devletimizi ve devlet yetkililerimizi başka ülkelerin kullanmalarını nasip etmesin ve de Devletimize zeval vermesin.

Hoşça, Sağlıcakla Kalın. Ama En Önemlisi Adam Gibi Adam Kalın.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.