Ereğli’ye yatırımcı gelmek istiyor

Ereğli’ye yatırımcılar gelmek istiyor

 

Ereğli basını Selçuklu Alışveriş Merkezi’nin açılışına büyük ilgi gösterdi. Bunu birilerinin açık net görmesi gerekir artık. Basın olarak Ereğli’ye yatırımcı istiyoruz. Bunun sürekli mesajlarını veren Okyanus Grubu Konya’da neler yaptıklarını gösterdi. Ereğli’ye yatırım yapmak istiyor. Yabancı Yatırımcıyı Ereğli’ye getirmek için yoğun bir şekilde çalışıyor. Herkes taşın altına elini sokup bu tarihi fırsatı kaçırmamalı.

Bir Ereğlili olarak Konya’da gurur duyduğumu ve Nusret Argun’a olan hayranlığımın arttığını söylemeden geçemeyeceğim. Eski otogarda simit sattığını ve ayakkabı boyadığı günleri unutamadığını söylerken Ereğli’ye olan hayranlığını da saklamıyordu.

Ereğli’ye ilk doğalgaz verme töreninde Herkes birkaç kelime söylemesi için Nusret Beyi ararken o çoktan hatıralarına dalmıştı. Nusret Abi, ben orda nasıl konuşayım, anılarım tek tek gözlerimin önünden geçiyordu, dedi.

Ereğli’ye gelecek yatırımların Ereğli’den gelecekle destekle olacağını söyleyen Nusret Abi ereğli’den açılışa giden Belediye Başkanı Ahmet Özdoğan’ı, Kaymakam Cevdet Can’ı, AK Parti İlçe başkanı Zeynel Abidin Topak’ı, CHP İlçe Başkanı Feridun Akpınar’ı ve ereğli basınını Tesco Kipa Türkiye sorumlusu Musa Çiftçi ile aynı masaya oturttu. Bu organizasyonda Okyanus Grubu Yatırımlar direktörü Yılmaz Altunsoy’un gayretlerini unutmamak gerekir.

Masada ortaya net bir sonuç çıktı. Ereğli’ye yatırım gelecek. Herkeste taşın altına elini koyacak. Bizde bu konuda bize düşeni yapmaya hazır olduğumuzu her zaman söylüyoruz. Milyon dolarlık yatırımlardan Ereğli mağdur edilmemelidir.

Nusret Bey’le yaptığımız özel sohbette Ereğli için düşüncelerini sıraladı. Bunlara zaman içinde yer vereceğiz.

 

***

 

Geçtiğimiz gecenin birinde kalabalık bir sohbet ortamında yine Ereğli siyasetine damgasını vuracak konuşmalara tanık olduk. Öncelikle genel seçimlerin yapılmasını düşünüldüğü konuşma ortamında AK Parti’nin Ereğli’deki geleceği üzerine çok şeyler konuşuldu. Benim anladığım genel seçimler erken bitmiş Yerel seçimlere hazırlanmaya başlanılmış bile.

Genç, yetenekli, azimli bir genç Mimar Belediye Başkanlığını düşündüğünü bunu açıklamaktan çekinmediğini söyledi.

Ereğli’ye hizmet etme azminde olduğunu, bunun için de milletvekili seçimlerinin geçmesini beklediği söylüyor.

“Ak Parti İlçe Başkanlığı içinde adının geçtiğini” söyleyen mimarımız “ben belediye başkanlığını düşünüyorum” dedi.

Kendisi ereğli’de birçok inşaata imza atan genç mimarımızın ismini bu yazımızda açıklamayalım. Ama ortağının belediye meclis üyesi olduğunu söyleyelim. Hadi hayırlısı diyelim. Genel seçimler bitti. Yerel seçimlerde erken geldi.  Belediye Başkanlığına aday olacakları yazmaya başlayacağız. Onlar hazırlanırken bizde boş durmuyoruz.

 

***

Dün yazımıza konu ettiğimiz özürlülerimiz özürlü arabalarını aldılar. Bundan dolayı yazımıza cevap veren kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Onların gözlerindeki mutluluk ise tarif edilemez.

 

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.