Ereğli’den kısa kısa…

O gün tüm Ereğli orada olmalı…

 

Hafta sonu yapılacak olan Beyaz Kiraz Festivali’ne gelecek bakanımıza Ereğli’nin sorunlarını anlatacak brifing dosyaları hazırlanmış olmalı diyerek bugünkü yazıma giriyorum. Ama benim asıl söylemek istediğim, şehrimizin yöneticilerinin elini güçlendirmek için festival günü tüm Ereğli festival alanında olmalı.

***

Başkan Özdoğan’la konuştuk…

Ereğli Belediye Başkanı Ahmet Özdoğan ile gündemdeki konuları konuştuk. Bayan Voleybol takımıyla ilgili yazılanlara son noktayı koyan Başkan, “Ne oyuncu takımımızın oyuncusu ne de antrenör takımın antrenörü. Maçlardan sonra yaşananların Ereğli Voleybol Takımı ile alakası yok” dedi. “Biz yeni takımımızı kuracağız. Ereğli bu olaylarla anılmayacak” dedi. Ben de başkanımıza katılıyorum. Ama problem olacak insanları uzak tutmak gerektiğini de söylüyorum. Diğer bir konu, Ereğli’deki inşaatların durumuydu. Ereğli Belediyesi İmar Müdürlüğü bu konuda üzerine düşeni yapıp yasal uyarılarını yapmış. “İnşaatlar kime ait olursa olsun yanlış yapılaşmaya geçit veremeyiz” açıklaması yapıldı. Ben de bu duyarlılıktan dolayı İmar Müdürlüğü yetkililerine  teşekkür ediyorum.

***

Yaz Spor Okullarının açılışı…

Ereğli Belediyesi yaz spor okullarının dokuzuncusunu açtı. Organizasyondaki başıbozukluğu benim gibi herkes gördü. Programın yapıldığı şehir stadyumunun çimlerinin o gün sulanmış olması, gelen misafirlerin karşıdan karşıya kayıkla geçmesini anlamına geldi. Öğrenci, veliler ve protokol arasındaki kopukluk ise aksayan bir başka yöndü.

***

Ereğli’de dolaşamayanlardan açıklama gelmedi…

Geçenlerde belediye başkanı yüzünden sokakta gezemediğini söyleyen zevat-ı kiramdan bir açıklama gelmedi. Demek hala sokağa çıkamıyorlar. Yoksa açıklama yaparlardı. Yazık…

***

Kadro Dershanesi ufkumu açtı

Ereğli’deki dershaneler kervanına bir yenisini daha katıldı. Kervanın son halkası Kadro Dershanesi, Ereğli’nin unutulmaz başkanlarından Kenan Akpınar ve eğitimci bir anne Sebahat Akpınar’ın oğlu Seyhun Ekin Akpınar tarafından Ereğli’ye getirildi. Hayırlı olsun. Bereketli olsun. Açılışa gelen davetlilerin Ekin’in babasının siyasi kimliğine bakmadığı açıktı. Ekin’in konuşmak için kürsüye geldiğinde mikrofonlara yabancı olmadığı belliydi. Konuşmasına başlarken “Babası belediye başkanlığı yapmış biri olarak yeni açılan bu kapının arkasında siyaset olmayacak” dedi. Ben de “Helal olsun” dedim. Kapının arkasındakileri sayarken kendinden emin bir konuşması vardı. Ekin, yeni açılan bu kapının ardında bilgi, emek ve yetişmiş bir kadronun var olduğunu söylüyordu.

9 yılı aşkın bir süre Ekin’in Avrupa ülkelerinde eğitim danışmanlığı yaptığını buradaki konuşmalardan öğrendim. Bu demek oluyor ki, Ereğli yeni dönemde eğitim alanında yeni bir çıkış yakalayacak. Açılışta ayak üzeri Kenan Abi, Ahmet Yanaroğlu, oğlu Utku ve Mustafa Erkek’le yaptığımız sohbetin tadı başkaydı. Başkanın yazılarımı beğenmesi ve eleştirmesi beni çok mutlu etti. Ekin ve ekip arkadaşlarının yolu ve ufku açık olsun…

Bu arada dershane müdürlüğünü eğitimci anne Sebahat Hanım yapacak. Ayrıca basının gönderdiği öğrencilere yüzde 10 indirim sözü verdi. Biz onu yüzde 20’ye çıkarırız, yeter ki çocuklarımız okusun…

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.