Ereğli’de güzel gelişmeler oluyor

Ereğli yıllardan beridir sahipsizliğini sonunda yenmenin Ereğli’ye hizmet getirmenin bilincine erdi. Bu sadece hizmetle de kalmadı yatırımcılarında önünü açmayı becerdi.

 

İşte Belediye Meclisi büyük karar vererek fabrika alanını ticaret alanı olmasına karar verdi. Siyaset yapan insanlar toplum yararına işleri yapmak zorundadır. Bunun için gerekirse riskleri almaları gerekir. Bana göre Ereğli Belediye Başkanı bunu yapmıştır. Sadece Başkan değil oylamaya katılarak evet oyu veren meclis üyeleri de bu riski aldı. Kendilerini Ereğli adına tebrik ediyorum. Muhalefet partilerin meclis üyelerine de teşekkür ediyorum.

 

Muhalefete neden teşekkür ettiğimi merak edenlere hemen söyleyeyim. Diğer meclis üyeleri yatırımın Ereğli’ye gelmesine karşı çıkmadılar. Onlar da Ereğli’yi düşündükleri için böyle bir karar verdiler. Gelecek olan yatırım Ereğli halkını mutlu ederse ben biliyorum ki hepsi mutlu olacak. Benim takıldığım bir nokta ise alınan grup kararına rağmen oylamaya gelmeyen AK Partili meclis üyeleri, ne yapmak istiyorlarsa bana göre mecliste yapmalılardı. Evet oyu vereceklerse de, Hayır oyu vereceklerse de bunu meclis içinde yapmalıydılar. Kaldı ki katılmayan meclis üyesinin bir tanesi yanlış hatırlamıyorsam imar komisyonunda.

 

Konya’da Adese’yi ziyaret ettim. İlgilerinden dolayı Ahmet İzgi Bey’e ve Hatice Küçükhemek hanımefendiye çok teşekkür ederim. Ereğli’ye yatırım yapacak firmayı yakından tanımak istedim. Gördüklerim beni tatmin etti.

Ereğli gerekeni yaptı. Şimdi top Adese’de. Adese bu süreçte en güzelini yaparak Ereğli halkının umutlarını daha da büyütecektir. Büyütmelidir. Bu günlerde Ereğli’de yapılacak alışveriş merkezinin hafriyat ve temel atma süreciyle ilgili basın açılamasını yapacaktır.

 

Ben bir gazeteci olarak daha önce belirttiğim gibi 25 Milyon dolarlık yatırımında 700 kişilik istihdamında yakın takipçisiyim. Son kuruşuna kadar vaat edilen paranın peşindeyim. Ereğlili iş arayan gençlerimiz 2008 için umutlarını büyütmeye başladılar bile, kimse onların bu umutlarını yıkmasın. Bu konu da yatırımcıya büyük destek vermek gerekirse de biz varız. Hesap sormaya da varız. Her şey olmuş bitmiş, değil.

 

Ereğli içinde Adese içinde hayırlı olsun.

Ramazan Keser, Mustafa Özeskiciler, Mustafa Cüce, Ali Korkmaz Beyler Ereğli Kwangjin parkında Salı gününden sonra daha net konuşacağız demişlerdi. Belediye meclisi konuştu. Sıra onlarda.

 

Ereğli yatırıma açık bir ilçe olarak büyümesini sürdürmelidir. Son dönemde sevinerek görüyoruz ki, milletvekilimiz, belediye başkanımız ve il genel meclis üyelerimiz büyük özveriyle birlikte hareket ediyor bu da Ereğli adına bir kazançtır.

 

Şimdi Ereğli’nin büyük ihtiyaçlarından birisi de acil olarak bir otel, otel içinde mutlaka bir yatırımcının gerekirse kapısında yatıp ikna edilmedir. Profesyonel ligde iki takımımız var gelen takımlar yatacak yer bulamadıkları için Konya’da, karaman’da kalıyor veya günü birlik geliyorlar. Bunun için de gereken girişimlerin yapılmasını bekliyoruz.

 

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.