M. Ali Köseoğlu

M. Ali Köseoğlu

En hayırlı 14 kişi

Geçtiğimiz hafta AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat, Meram İlçe Teşkilatı’na bir ziyaret gerçekleştirdi...

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Abdulkadir Özöğür, Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Edip Emre Görgülügil, AR-GE den Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Serin, İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Torun’un da katıldığı geniş kapsamlı bir ziyaret...

***

Başkan Arat, burada yaptığı konuşmada aday belirleme sürecine değindi; teşkilat temayül yoklaması, mülakat ve STK’ların temayülü gibi aşamaların sorunsuz gerçekleştiğine vurgu yaptı.

Ve beklentisini de “ülkemizin yeni nesillerini geleceğe taşıyacak en hayırlı 14 kişilik aday listesi dileğimiz” sözleriyle dile getirdi.

***

Malum; Musa Bey, 2004 yılından beri belediye meclis üyesi, AK Parti Yönetim Kurulu Üyesi, şimdi de AK Parti İl Başkanı olarak siyasi çalışmalarına devam ediyor.

Yani parti hafızası olan bir isim...

Her ne kadar elinde 200’ün üzerinde bir aday adayı listesi olsa da; bunların liyakatlerini test edebilecek ‘erdeme’ ve ‘tecrübeye’ sahip...

Ben onun ‘En hayırlı 14 kişi’ temennisini bu şehrin ‘sağduyu sahibi’ insanlarının temennisi olarak görüyorum.

Aday adayı olsun ya da olmasın; Konya’yı en güzel şekilde temsil edebilecek ‘isimlerle’ yola çıkan bir teşkilat elbette başarılı olur.

***

Geçen hafta Başbakan Ahmet Davutoğlu Hocamız da ‘3 dönem’ kuralına takılan bakanlarla ilgili olarak anlamlı sözlerde bulundu.

Dedi ki: Biz bir ekibiz bunu herkes anlasın. Makamlarla, unvanlarla bir arada değiliz. Bizim anlayışımızda felsefemizde emeklilik diye bir şey yok. Siyasette de hayatta da. Ama biz son nefese kadar bu ülkeye hizmet etmek için yaşayan bireyleriz. Anlayışımız budur.

*** 

Buna paralel bir ayrıntıyı dile getireyim...

Önceki hafta gerçekleşen Tarım Fuarı’nın açılışında ve öncesinde Başbakan Ahmet Davutoğlu Hocamızın havaalanından karşılanmasında ‘emeklilik diye bir şey olmadığını’ müşahede ettik.

Eski İl Başkanı Ahmet Sorgun’un da çalışmalara davet edilmesi ve Musa Bey’le ‘birlikte’ olması ayrı bir incelikti.

***

Bazıları ‘hizmet’ alanı olarak kendisine sadece siyaseti ya da daha da daraltırsak milletvekilliğini seçebilir.

Oysa hizmet edebilecek o kadar çok alan var ki...

Yeter ki samimi olsunlar...

***

Musa Bey’in ‘en hayırlı 14’ için kişisel olarak mücadele ettiğine inanıyorum.

Tabi bu yolda teşkilatlar dışında pek çok faktör olduğu da muhakkak...

Onun ‘en hayırlı 14’ dileği, çalışmanın teşkilatlardan önemli ölçüde çıktığı ve ‘üst makamlara’ kaldığı gibi bir anlama da sahip...

Zaten Başbakan Ahmet Davutoğlu Hoca da hafta sonunu üst komisyon toplantısına katılarak geçirdi.

Şu halde bize de düşen Musa Bey’in ‘en hayırlı 14’ duasına ‘âmin’ demek.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.