"Dünya mazlumlarının tek umudu...

"Dünya mazlumlarının tek umudu olan bu ak hareketinin yürekli kadroları..

Geçen   yıl   bu   vakitler bir sohbet   ortamında   7  Haziran seçimlerinden önce   milletvekili adayları belirlenirken   Mit  Müsteşarı  Hakan Fidanın  istifa  ederek   milletvekilliğine aday olması  sonrası cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın  açıklaması sonrası   dedim ki  bu iş  bitti.

Hemşerimiz  Sayın Ahmet Davutoğlu'nun  Başbakanlığı  bundan  sonraki dönemde   fazla uzun sürmeyecek,  sohbet ortamında  bulunanlar   benim çok yanlış düşündüğümü    böyle  bir şeyin asla söz  konusu  olmayanını  söylediler,  ama     görüldüğü  gibi  bu yılın haziran   ayına   varamadık..

 Bu  konu ile  çok şey  yazılıp söylenebilir   ,nitekim öylede  oluyor Ağzı olan herkes  konuşacak    ve  konuşuyor da .

Tüm bunlar   kısa  süre  sonra   unutulacak   ve   bu konuşanların  büyük  çoğunluğu sizde göreceksiniz   nasıl  olurda  yeni oluşacak   kadrolarda  yer alırım   beklentisine girecek  , diğer  bazıları ise seçim meydanlarında  yıkamadıkları Ak partiyi  bu hengamede   nasıl    yıkarız   , nasıl   zayıflatırız hesapları yapacak.   Tüm  bu temenniler Türkiye'nin kaderi    kendi   gücüyle  rakibiyle  mücadele  edemeyenler  o   rakiplerinin  zaafları ile  uğraşmışlardır,  göreceksiniz  yaşanan   bu  son  olay  kongre  süreci Ahmet Davutoğlunun  bırakması   ak parti  dışında  beklentisi  olan    muhaliflere  fazla  bir şey kazandırmayacaktır.

Tabii ki   bu süreçte  her şey  unutulacak  özellikle   benim   unutmayacağım   bir tek şey olacak  Başbakan Sayın Ahmet Davutoğlu'nun  3  Mayısta  Ak parti  grubuna   yapmış olduğu   konuşma  Ne Diyordu orada  sayın  Başbakan "Milletimize, bize biz yapan değerlerimize ihanet etmeyiz, edenlere de izin vermeyiz. 'Bizi yalnız bırakmayın' diyen Silopilili amcaya da, ellerini semaya açıp dua eden Bergamalı yaşlı teyze de, dünyanın dört bir yanında umudunu AK Parti'ye bağlayanlar da merak etmesin.Nefsimi ayaklar altına alırım, bir faninin terk etmeyeceği düşünülen her makamı elimin tersiyle iterim ama asla bu kutlu hareketteki hiçbir dava arkadaşımın kalbini kırmam. Dünya mazlumlarının tek umudu olan bu ak hareketin zarar görmesine bu ak yürekli kadroların üzülmesine, beise düşmesine asla izin vermem" demişti.

Bir   gün sonrada  söylediği   bu  sözleri  gerçekleştirerek   bu aziz  milletimize   unutamayacakları bir liderlik dersi  verdi.

Böyle   bir şey  tarihte  eşine   az  rastlanan  olaylardan diyebiliriz.

Dünyadaki  savaşların tek sebebi olan iktidar olma,  muktedir  olma  mücadelesinden kaynaklanmıyor mu.  İktidar  Mücadelesi Hz  ademin çocukları  Habil  ve Kabil  ile   başlayan    ve   günümüze  kadar devam eden  ve  kıyamete kadar  devam edecek   bir mücadele.Bu  bağlamda  söyleyecek   fazla   bir şey yok...

Bizim davamız  belli ,Sayın Davutoğlu'nun  dedirdiği gibi  dünya  mazlumlarının tek umudu  olan  bu hareket  Allahın izniyle  bu hengameyi de   başarı ile  geçecektir ...

Konyalı bir  başkanının  bu şekilde bırakmasına  üzüldük  ama  ,bu davadan    asla  vazgeçmedik   geçemeyizde..

Davamız  bellidir, Liderimiz  bellidir  bazı icraatlarını  beğenmeyip  eleştir sekte   bu davayı desteklemeye devam edeceğiz.

 

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum