Dik Dur Türkiye!

Her yerden vuruyorlar. Her yerden yıkmaya çalışıyorlar bizi. Dirliğimizi, beraberlik ve birliğimizi bozmak, bizi yerle yeksan etmek istiyorlar. 

Bu ülke ayağa kalkmasın istiyorlar. Psikolojileri harap etmek, herkesi küçücük hissettirmek istiyorlar. Her yere kan kokusu bulaşsın hiçbir şeyin hükmü geçmesin istiyorlar.

Yıkılmamızı istiyorlar. 

Dik dur Türkiye.

Dimdik dur. 

Şehit babalarını son yolculuklarına uğurlayan 6 yaşındaki Duru ve 12 yaşındaki Kaan gibi dimdik dur. O çocuklar biz eğilelim, bir düşelim, biz bitelim diye feda etmedi babalarını.

O gencecik yiğitler biz dik duralım diye yürüdüler şehadete. Allah mekânlarını cennet, sevdiklerini onlara komşu eylesin. Bundan sonra ne İstanbul’da, ne Bursa’da ne Ankara’da ne Erzurum’da ne başka bir yerde tek bir cana zarar gelmesin…

Yeter!

****

İstanbul'da patlayan bombayla Halep’te patlayan bomba arasında fark yoktur aslında. İki bomba da aynı yerin emriyle patlatılmıyor mu sizce de?

Türkiye’nin yok olmasını isteyenlerin emriyle.

Halep’in silinmesini isteyenlerin emriyle.

Söylenecek çok söz var ama; Allah zalimlerin yaptıklarını görüyor ya, duamız zulümlerinde boğulmaları o zalimlerin.

***

Birileri mutlu değilmiş. Burası ne biçim ülkeymiş!

TC nüfus kâğıdına sahip olmanız sizi özel yapmıyor hanımefendi, ülkenin sevgisini gönlünde hissetmiyorsan sen bir hiçsin.

Babası şehit olan 6 yaşındaki çocuk dimdik dururken sen çıkıp “burası nasıl ülke” diyemezsiniz kardeşim. O polis sen abuk subuk konuş diye hayatını ortaya koymadı.

Burası nasıl ülkeymiş, hiç de mutlu değillermiş!

Napalım ülkeyi mi terk edelim? Sen nescafeni ayaklarını uzatıp içemedin diye yas mı tutalım? Adam olun adam.

İnsan olun.

Babalarının cenazesinde dimdik duran çocukları düşünün de ibret alın biraz.

***

Türkiye’nin misyonu önemli. Bugün ateşkes Türk devletinin gücünün sonucudur kimsede bunu reddetmesin. Evet, belki daha önce yapılmalıydı. Evet, belki geç kalındı ama ne yapalım?

Biz dik duracağız evvela.

İçerde çelik olalım ki, dışarıda mücadele edebilelim.

Allah yar ve yardımcımız olsun!

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum