Değerlerimize Sahip Çıkmalıyız…

Seyyit Harun Camii etrafındaki olumsuzlukları defalarca yazmış olmamıza rağmen şu ana kadar hiçbir değişiklik olmamasını görmediğimiz ve bu konuyu kulak arkası ettiğimiz sanılmasın.

Seydişehir’in merkezinde en çok ziyaret edilen tarihi yer olan Seyyit Harun Camisi Seydişehirliler tarafından önemi hala anlaşılabilmiş değil.

Özellikle yaz aylarında Seyyit Harun Camii’ne toplu olarak veya tek tek binlerce insanın ziyarete geldiğini Seydişehir’de bilmeyen yoktur.                                 

Tabii ki ziyarete edilen yerler bir manevi değer taşıdığı için, gelen insanların hayal ettiği şeylerden daha fazlasını bulmalarını sağlamak ziyaret edilen bölge için bir görev ve sorumluluktur. Bu kişilerin çziyaret dönüşü izlenimlerini ve duygularını tanıdıkları ile paylaşmaları ve ziyaret edilen yerler hakkında güzel anılarla dönmesi Seydişehir’in tanınması açısından önemlidir.

Dünyanın birçok yerinde uyduruk şeylerden oluşturulan, hiçbir kıymeti olmayan ve sadece görsel açıdan insanlara sunulan değerler ziyaretçi akınına uğramaktadır. Seydişehir hem manevi yönden önemli, hem doğal yönden bir harika yerlere sahip (Kuğulu Park, Tınaz Tepe vs) bir yer olması açısından bu fırsatları değerlendirme noktasında şu an itibariyle sınıfta kalmış bir durumdadır.                                                                                                       Şimdi size aktaracağım birkaç tespit olayın daha iyi anlaşılmasına yardımcı olur kanısındayım…

Seyyit Harun çevresinde yaşanan bir takım olumsuzluklar ve eksiklikler olduğu ortada. Şöyle ki:

-Gelen ziyaretçilere özellikle yaz aylarında Seyyit Harun ve Seydişehir hakkında bilgi verecek, ziyaretçilere burayı tanıtacak bir görevlinin olmaması..

-Otobüslerle gelen ziyaretçilerin cami çevresinde kısa süre de olsa rahatlıkla oturup konaklayacakları kapalı ve açık bir alanın olmaması..

-Özellikle dışarıdan ziyarete gelen bayanlar için abdest alma (şadırvan) yerinin olmaması…

-Bayanlar için ayrılan WC’nin düzenli bir şekilde çalışmaması ve erkekler WC’sinin çok kötü olması….

-Ziyarete gelen kişilere okuyup bilgileneceği detaylı bir yazının o mekânlarda olmaması…

-Seydişehir’i ve Seyyit Harun Camii’ni tanıtacak küçük broşür ve kitapçıkların olmaması…

Acilen halledilmesi gereken sorunlardan bazıları bunlar.

Seydişehir olarak bu sorunların en kısa sürede halledilerek elimizde bulunan değerlerlerden azami olarak tanıtım ve turizm açısından istifade etmeliyiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.