Selman S. Akyüz

Selman S. Akyüz

DARBE VE KONYASPOR

15 Temmuz gecesi canımız, her şeyimiz, Türkiyemiz, çok büyük bir badire atlattı. Fethullahçı alçakların bu girişimine destek vermeyen, onların komutanlarını alnından vuran kahraman Türk subayları, onlarca şehit vererek devletinin ele geçirilmesine izin vermeyen polis teşkilatı, darbe karşısında dim dik durarak halkından başka kimsesi olmadığını bir kez daha gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan ve siyasetçiler, (özellikle Sayın Devlet Bahçeli) ve tabi kadın, erkek, genç, yaşlı, zengin, fakir demeden tankların, namluların önüne geçen necip Türk Milleti ülkesini dış güçler ve onların maşalarından bir kez daha kurtardı.

 

Allah inşallah o gün olduğu gibi tuzaklarını hep bozar. Dualarımıza icabet etmeye devam eder.

 

Tabi bu olağanüstü durumda insanların spora ilgisi hayli azaldı. Açıkçası siyasi olarak görüşlerimi bilenler, sivri duruşuma şahit olanlar da takdir edecektir ki, ben de hiç spor yazısı yazmadım. Memleketin uğraşacak çok daha önemli işleri vardı. Kaldı ki siyasi duruşumdan, paralel örgüt karşıtlığımdan dolayı, Allah korusun, darbe gerçekleşseydi tutuklanacağımı da çok iyi biliyordum. Beni tehdit de etmişlerdi.

 

Bu süreçte spor adına kayda değer tek şey; Konyasporlu Volkan Fındıklı’nın darbe gecesi camilerden sela verilmesiyle ilgili görüşlerini ele veren twitlerdi. Konyasporlular bu olaya çok şiddetli tepki gösterdi. Volkan hemen yazılı açıklama yaptı ama özür dilemedi. Tepkiler daha da büyüdü. Bu kez kamera karşısına geçip açıkça özür diledi. O saatten sonra benim için konu kapandı. Çünkü memlekette temizlenmesi gereken o kadar hain varken, çapsız bir futbolcuyla uğraşacak vaktim yok diye düşündüm ama taraftarın içine dert olmuş. Demek ki yaralanmışlar. Volkan Fındıklı’nın sahaya çıkınca tepkiyle karşılaşması kesin gibi görünüyor.

 

Diğer yandan Konyaspor, spor camiası ve Konyasporlu taraftarlar darbe karşısında dimdik durdu. Mevlana Meydanı’nın hiç boş bırakmadılar. Gezi olaylarında üç beş ağaç için sokağa çıkan, etrafı yakıp yıkan, hükümetin ötesinde millete resmen düşmanlık yapan Beşiktaş Çarşı Grubu bu kez darbe karşısında sokağa çıkmazken Konyaspor ve diğer takımların taraftarları milletinin yanında durdu.

 

Hepsini tebrik ediyorum. Allah, memleketini iç savaş ve işgalin eşiğinden döndürmek için canını ortaya koyan herkesten razı olsun. 

Önceki ve Sonraki Yazılar