DAHA İYİSİNİ BULANA KADAR EN İYİSİ BUDUR…

 “  Biz daha iyisini yapana kadar en iyisi budur…”  sloganı ile etkili bir araba reklamı hatırlıyorum… Cumhurbaşkanlığı seçim propagandaları süreci ve seçim sonuçlarının açıklandığı sıralarda da bu reklam geçti aklımdan hep.

“Bu millet daha iyisini bulana kadar en iyisi budur…”

Ne kadar kirli siyaset yürütseniz, ne kadar belden aşağı vursanız da halkın iradesini kıramayacağınız dün itibari ile açık seçik görülmüştür.

10 Agustus cumhurbaşkanlığı seçimi Türkiye tarihinde bir dönüm noktasıdır.

 Krizlerle, ayak oyunları ile Cumhurbaşkanlığı seçme devri bitti.  Bundan böyle millet sandığın başına gidecek ve kendi cumhurbaşkanını kendisi seçecek.

Bu A kişisi olur, B kişisi olur hiç fark etmez ama halk seçecek. Sizin anlayacağınız vesayet rejimi dönemi dün itibari ile resmen bitti.

Halkının değerlerine hakaret eden, ısmarlama,  vesayetçi ve karanlık odaklardan beslenen yerli olmayanların devri bitti.

Türkiye’de siyaset yapacaksan yerli olacaksın bu milletin milli ve manevi değerlerine hakaret etmeyeceksin, bu milletin dini imanına hakaret etmeden bu milleti küçümsemeden, bu milletin zekâsı ile alay etmeden, bu milleti küçük görmeden siyaset yapacaksın.

Siyasette hiç bir zaman 2 +2 dört etmediğini dün itibari görülmüştür. 

Cumhuriyet tarihinin en geniş katılımlı cephesi biçimlendirildiği çatı dün itibari ile enkaza dönüştü.

 İki büyük parti ve çok sayıda küçük parti vesayetçilerin ve cemaatçiler kaybetti.  Deyim yerindeyse çatı çöktü, tümü enkazın altında kaldı kim canlı çıkacak bakalım.

Tayinle, siparişle, talimatla hareket ederek dayatılan ısmarlama bir Cumhurbaşkanı adayı ile olmayacağı ta başından belli idi.

Bu ülke son 12 yılda yapılan seçimlerle göstermiştir ki ne kadar yerliyseniz o kadar halk desteği arkanızda.

Basit ayak oyunlarını ve partizan çıkar hesaplarını bir kenara bırakın bu halkın değerleri ile siyaset yapın.

Milletle savaşan herkes kaybetmiştir.  Milletin aklı ile zekâsı ile alay edenler sizin devriniz bitti,  bu millet kendinden birilerini lider olarak görmek istiyor.  

Başta dedik ya  “Biz daha iyisini bulana kadar en iyisi budur “ Tayyip Erdoğan’ın karşısına ondan daha yerli birini çıkarmadan onu yıkmak mümkün değil…

 Halkın seçtiği Recep Tayyib Erdoğanın Cumhurbaşkanlığı Ülkemize ve milletimize hayırlı olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.