Çömez Ereğli’ye geldi mi?

Turhan Çömez Ereğli’ye geldi mi?

 

Ergenekon operasyonunda arananlar listesinde yer alan ve halen bulunduğu İngiltere’den dönüşünde gözaltına alınacağı bildirilen eski AK Partili Turhan Çömez’in Ergenekon bağlantıları tartışılırken Ereğli’ye de gelip gittiği konuşuluyor. Konuşmalara kulak verince hayretler içinde kaldım. Ereğli’de bazı siyasetçilerle görüştüğü iddia ediliyor. Ergenekon’la ilgili bize yazı yazmak düşmez falan diyordum. Fakat Çömez’in Ereğli’ye gelmiş olması ve bazı siyasetçilerle görüştüğünün iddia edilmesi kafamı karıştırdı. Çömez’in görüştüğü siyasetçiler arasında belediye başkanları da olabileceği söyleniyor. Bilgi kaynaklarım Ereğli’ye geldiğinin kesin olduğunu söylemelerine rağmen ben bunu bir iddia olarak kabul ediyorum. Gerektiğinde sana kimlerle görüştüğü söyleriz iddiasında bulundular. 2 Temmuz 2008 tarihinde www.gasteci.com’da yayınlanan haberde Turhan Çömez hakkında ilginç bilgiler veriliyor. İşte O haberden detaylar;

DÜĞMEYE BASMAYA HAZIRIZ

Geçtiğimiz Aralık ayında meydana gelen telefon görüşmesinde Gülay Kömürcü ile sohbet eden Çömez’in, partisini hedef alan birtakım çevrelerle birlikte hareket ettiği anlaşılıyor. Konuşmanın ilerleyen vakitlerinde aynı odaklarla operasyon başlatmaktan bahseden çömez, AK Partili bir milletvekilinden çok düşmanlık düzeyinde bir muhalefet tavrı sergiliyor.
Bilindiği gibi çömez, son yılların en önemli operasyonu olarak görülen Ergenekon operasyonunu da eleştirmiş ayrıca operasyonlarda gözaltına alınıp daha sonra yaşı bahane edilerek serbest bırakılan Cumhuriyet gazetesi yazarı İlhan Selçuk’u ilk ziyaret edenler arasında yer almıştı.
YILIN KUVVACISIYMIŞ!

Partisinin politikalarını beğenmediği için mi, yoksa birtakım karanlık unsurlarla ilişkilerinden dolayı mı AK Parti’den uzaklaştırıldığı tartışılan çömez’in yılın kuvvacısı ödülü aldığı da ortaya çıktı. Gazeteci Vedat Yenerer tarafından organize edilen yılın kuvvacısı ödülü şimdiye kadar aralarında çömez’in de bulunduğu Veli Küçük, avukat Kemal Kerinçsiz, Sevgi Erenerol, Rauf Denktaş, Emin Gürses, Yaşar Nuri öztürk gibi isimlere verilmiş. Rauf Denktaş ve Yaşar Nuri öztürk hariç yılın kuvvacısı ödülünü alan isimlerin birçoğu halen Ergenekon Terör örgütü kapsamında tutuklu bulunuyor.
HERKES ONU TANIYOR

AK Parti’den disiplinsizlik yüzünden uzaklaştırılan çömez, kendi partisinden çok Ergenekoncular tarafından tanınıyor. Ergenekon davasıyla ilgili olarak tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan İbrahim Benli, çömez’i Güler Kömürcü aracılığı ile tanıdığını ve bir kafede buluşup konuştuklarını söylerken, bir diğer sanık Muammer Karabulut, çömez ile birlikte bir internet sitesinin açılışına katıldıklarını doğruluyor. Yine adı Ergenekon’un önemli isimleri arasında geçen Orhan Tunç, Çömez’in yeni bir siyasal yapı içinde yer aldığını belirtirken, sekreteri olduğu Türk Ortodoks Patrikhanesini, Ergenekon Terör örgütü’nün buluşma merkezi haline getiren Sevgi Erenerol, Çömez’i Patrikhane’nin kuruluş yıldönümüne çağıracak kadar samimi olduğunu söylüyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum